dace.buke@saeima.lv
Reģions:
kurzeme
Dzimšanas datums:
30.04.1973
Pārstāvētās
nozares:
Izglītība, demokrātija un pilsoniskā līdzdalība, valsts pārvalde, reģionālā politika, pašvaldību pārvalde, kultūra, zinātne un inovācijas
Saistītās
nozares:
Veselības aprūpe, sociālā politika, uzņēmējdarbības vide, vides politika, tūrisms, nacionālais jautājums

Dace Bluķe

2019 - pašlaik:

13. Saeimas deputāte "Attīstībai / Par!" frakcijā Publisko izdevumu un revīzijas komisija Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

2013 - 2019:

Latvijas Radošo savienību padome, valdes priekšsēdētāja

2010 - pašlaik:

Nodibinājums VIA CULTURA, valdes priekšsēdētāja Rīko - Festivālu VIA BALTICA - Starptautisko ērģeļmūzikas festivālu, - koncertciklu „Iededz gaismu”, - Piejūras pilsētu literāro akadēmiju u.c.

2002 - pašlaik:

Liepājas Universitāte, lektore

2012 – 2015:

Latvijas Komponistu savienība, valdes priekšsēdētāja

2010:

Liepājas Simfoniskais orķestris, izpilddirektore

2010 – 2011:

- Valsts Kultūrkapitāla fonds, padomes locekle - Mūzikas un dejas nozares ekpertu komisijas priekšsēdētāja, - Reģionālās programmas "Kurzeme" ekspertu komisijas priekšsēdētāja

Strādāju Saeimā, lai aizstāvētu valsts demokrātijas pamatus, kas šobrīd ir apdraudēti, lai iestātos par vienu valsts valodu – latviešu, un taisnīgu attieksmi pret iedzīvotājiem visa Latvijā – par pieejamu medicīnu, izglītību un kultūru visiem.

Dace, strādājot NVO, spējusi ietekmēt gan esošo likumdošanu, gan pārliecināt Saeimu pieņemt jaunu likumu radošo personu sociālai aizsardzībai. Kā producente organizējusi kultūras pasākumus un festivālus, māca to darīt arī Liepājas universitātes studentiem.

Ieguvusi mākslas maģistra grādu, studējot Mūzikas un Kultūras akadēmijā. Kā muzikoloģe ir pirmā savas profesijas pārstāve Saeimā. Prot trīs svešvalodas.

Bērnībā aizrāvās ar grāmatu lasīšanu un spēlēja vijoli. Grāmatas un mūzika joprojām ir svarīga viņas dzīves sastāvdaļa, ko māca arī savam dēlam. Dace ir liepājniece, īsta kurzemniece, kurai grūti iedomāties dzīvesvietu bez jūras krasta.

Partijai “Kustība Par!” pievienojās 2017. gada nogalē.  Tic, ka Latvija ir laba vieta pasaulē, kur dzīvot.

Citi deputāti