Latgale
#4
Dzimšanas datums:
01.06.1978
Pārstāvētās 
nozares:
Izglītība, kultūra, mediji
Saistītās 
nozares:
Sociālā politika, reģionālā politika, nacionālais jautājums

Iveta Ratinīka

2017 - pašlaik :

Rīgas domes deputāte (šobrīd bērna kopšanas atvaļinājumā)

2008 - pašlaik:

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja

2008 :

AKKA/LAA Komunikācijas nodaļas vadītāja

2007:

Tekstu autore (copy writer) reklāmas aģentūrā “McCann-Erickson Riga”

2006 - 2007:

Zinātniskā līdzstrādniece (associated post-graduate research scholar) LAMZA (Latviešu akadēmisko mācībspēku zinātniskā apvienība) un The Kariksway Foundation atbalstītajā projektā pētījumā “The Internal Exile of Free Thought and Personality in Latvia during the Years of Soviet Occupation (1945-1990)

2003 - 2004:

Rēzeknes Augstskolas Humanitāro un juridisko zinātņu fakultātes lektore, Baltu filoloģijas pētnieciskā centra vadītāja un sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

2001 - 2002:

Rēzeknes 5.vidusskolas kultūras vēstures skolotāja

2000:

Rēzeknes poļu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Esmu skolotāja, literatūras pētniece, dzejniece un jaunā māmiņa. Tieši mans bērns un viņa vienaudži ir mana motivācija piedalīties vēlēšanās, jo viņi ir pelnījuši izaugt modernā, taisnīgā un liberālā vidē, kur ciena ikvienu cilvēku.

Iveta Ratinīka ir latgaliete, rēzekniete, izglītību filoloģijā ieguvusi  Rēzeknes Augstskolā, maģistra grādu - Latvijas Universitātē, bet patlaban studē Daugavpils Universitātē doktorantūrā. Viņa ir studējusi arī Somijā, līdz ar to pieredze ļauj izvērtēt, kādas pārmaiņas izglītībā ir tiešām nepieciešamas, vienlaikus nezaudējot izpratni, ka izglītība ir nevis pakalpojums, ko skolotājs sniedz skolēniem, bet skolēna, skolotāja un viņa ģimenes kopīga sadarbība un atbildība. Iveta Ratinīka pārvalda latgaliešu, latviešu, krievu un angļu valodu, par savu stipro pusi uzskata darbu ar cilvēkiem, īpaši pusaudžiem un jauniešiem, kā arī dažāda veida tekstiem. 2017.gada Iveta Ratinīka tika ievēlēta Rīgas domē, kur strādāja opozīcijā līdz bērna kopšanas atvaļinājumam. Iveta uzskata, ka viņai ir lieliska pieredze vienā no labākajām Latvijas skolām individuālā darbā ar talantīgajiem bērniem, par ko liecina arī 2014.gadā saņemtā Ata Kronvalda balva. Iveta ir pārliecināta cīnītāja par cilvēka pamattiesībām un pret cenzūru (2015.gadā par to nominēta Eiropas gada cilvēkam Latvijā nosaukumam), kā arī ir pret nepārdomātām reformām, kas pieļauj "nav cilvēka - nav problēmas". Skolu un medicīnas iestāžu slēgšana, saucot to par optimizāciju, neveicina kvalitāti. Gan izglītībai, gan sociālajai jomai jābūt pārdomātai daļai no valsts attīstības, nevis tikai jomai, kur kaut ko ietaupīt. Civilizācija nebeidzas ap Ogri, kā domā daļa politiķu, arī Latgales iedzīvotāji ir  pelnījuši attīstību un pakalpojumu pieejamību, nevis populistu solījumus visu mainīt, sagraut un pārveidot, nepiedāvājot reālus risinājumus. Visām reformām ir jābūt rūpīgi pārdomātām un saistītām ar citām jomām, ko tās ietekmē.