Rīga
#5
Dzimšanas datums:
22.01.1973
Pārstāvētās 
nozares:
Tiesiskums un korupcijas mazināšana, demokrātija un pilsoniskā līdzdalība
Saistītās 
nozares:
Valsts pārvalde, vides politika, lauku un mežu attīstība, nacionālais jautājums

Krista Baumane

2015 - pašlaik:

SIA Frozen Grapes Īpašniece un Valdes locekle. Vairāk kā 10 gadus darbojos kā ārštata autore un publiciste kulināra un dzīvesstila jautājumos vadošajos Latvijas laikrakstos, žurnālos un citos medijos

2016 - 2018:

Domnīcas PROVIDUS direktore

2015:

TV3 raidījuma Ēdiena Daba vadīšana kopā ar pavāru Ingmāru Lādigu. Raidījuma mērķis bija iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar bioloģisko lauksaimniecību, zemniekiem, produktiem un to iegādes iespējām.

2002 - 2012:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS Direktores vietniece attīstības jautājumos (2005-2012), portāla politika.lv producente (2002-2005). 2009. gadā divus mēnešus starptautiskas pieredzes apmaiņas programmā strādāju domnīcā “DEMOS” Londonā, Lielbritānijā.

2000 - 2002 :

Sorosa fonds-Latvija Projekta “Sabiedriskās politikas portāls politika.lv” vadītāja.

1998:

NVO Centrs Sorosa fonda-Latvija projekta ietvaros strādāju NVO Centrā, palīdzot sagatavot gadskārtējo NVO Forumu, galvenokārt strādāju ar sabiedriskajām attiecībām

1995 - 1998 :

Valsts Cilvēktiesību birojs Preses sekretāre, iepriekš vecākā referente Informācijas nodaļā

1993 - 1995 :

LR Ārlietu Ministrija Vecākā referente Starptautisko organizāciju nodaļā, strādāju ar Baltijas jūras valstu padomi

Es kandidēšu uz Saeimu, jo man rūp sabiedriskais labums un es vēlos to vairot ar savu darbu. Man ir, ko dot - man ir izglītība un pieredze, lai veidotu Latviju par plaukstošu Eiropas valsti, kur visu tautību latvieši jūtas labi.

Krista ir mācījusies politikas zinātni un vadībzinības, karjeras sākumā strādājusi Ārlietu ministrijā un Valsts cilvēktiesību birojā. Viņas nozīmīgākā un ilglaicīgākā darbavieta ir Latvijas pirmā domnīca PROVIDUS. Tās ietvaros Krista veidoja portālu politika.lv kā mūsdienīgu demokrātijas darbināšanas un līdzdalības rīku. Krista ir aktīvi atbalstījusi dažādas sabiedriskas organizācijas, kas strādā ar jūtīgiem un grūtiem, bet nozīmīgiem jautājumiem (pretkorupcija, cilvēktiesības,  vardarbība ģimenē, reproduktīvā veselība, bēgļi). Krista raksta populāru kulināro blogu un fano par bioloģisko lauksaimniecību.