Golubeva: Labklājības ministrijai vajag iezīmēt, kādām vēl sociālajām grupām nepieciešams valsts atbalsts

17.02.2021

"Attīstībai/Par!" frakcija atbalsta lēmumu par 500 eiro atbalsta izmaksu ģimenēm ar bērniem, vienlaikus Labklājības ministrijai būtu jāsniedz skaidra atbilde uz koalīcijas darba sapulcē uzdoto jautājumu par to, kurām vēl sociālajām grupām būtu nepieciešams valsts atbalsts.

Deputātes ieskatā, šāda veida atbalsts būtu jāpiešķir arī cilvēkiem, kas kopj smagi slimas personas vai cilvēkus ar invaliditāti un studentiem, kuri nestrādā. Vaicāta par potenciālo atbalsta apmēru, politiķe sacīja, ka “par to vēl varētu diskutēt, bet svarīgi ir identificēt, kas šīs grupas ir”.

Tāpat Golubeva arī sniedza savu ieskatu par plānoto atbalstu ģimenēm ar bērniem, norādot, ka nevajadzētu piemirst par bērniem, kas dzīvo bērnunamos un kuriem pēc pašreizējā pabalsta izmaksas kritērijiem šāds atbalsts nepienāktos. “Mēs negribētu bremzēt šo pabalstu, bet mēs ceram, ka šis aspekts tiks ņemts vērā,” izteicās deputāte.

Kā vēstīts, valdība vakar atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz ģimenēm par katru bērnu izmaksāt 500 eiro lielu vienreizēju atbalstu. Par šīm izmaiņām vēl ir jālemj Saeimai.

Šāds atbalsts pienāksies personai, kurai ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti vai kurai sakarā ar bērna dzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns dzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Vienreizējo atbalstu par katru bērnu saņems arī tie, kuriem tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstu līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalstu ārkārtējās situācijas laikā.