"Attīstībai/Par!" frakcija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virza Artūru Tomu Plešu

07.12.2020

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” frakcija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virza 13. Saeimas deputātu, “Attīstībai/Par!” frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Artūru Tomu Plešu, kurš šobrīd kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs uztur saikni starp ministriju un Saeimu.

"Jaudīgas, modernas un cilvēkiem atvērtas pašvaldības ir viens no administratīvi teritoriālās reformas mērķiem, un tas ir arī mans redzējums par līdzsvarotāku valsts attīstību. Nākotne pieder videi draudzīgai un vienlaikus arī digitālai sabiedrībai, uz kuru virzās gan Eiropa, gan Latvija. Esmu dzimis neatkarīgā Latvijā, vēlos politikā ienest jaunas vēsmas un enerģiju," saka Artūrs Toms Plešs.

Artūra Toma Pleša prioritātes ministra darbā būs administratīvi teritoriālās reformas ieviešana un jaunā Pašvaldību likuma pieņemšana Saeimā, Latvijas virzība uz klimatneitralitāti un Eiropas zaļo kursu, tostarp depozīta sistēmu ieviešana, kā arī darbs pie valsts digitālās transformācijas.

Saeimā Artūrs Toms Plešs vada Administratīvi teritoriālās reformas komisiju, kas parlamentā skatīja un virzīja vēsturisko lēmumu par administratīvi teritoriālo reformu. Tā ļaus iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvus pašvaldību pakalpojumus neatkarīgi no viņu dzīvesvietas. Tikmēr Artūra Toma Pleša vadītā Vides un klimata politikas apakškomisija skata iniciatīvas, kas ierobežo klimata pārmaiņas un iestājas par tīrāku vidi.

Artūrs Toms Plešs apstiprināšanas gadījumā ir iecerējis aicināt par VARAM parlamentāro sekretāri Daci Bluķi, kura kopš 2019. gada janvāra kā parlamenta deputāte strādāja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijā.

Artūram Tomam Plešam ir pieredze pašvaldību darbā. No 2017. gada jūnija līdz 2018. gada oktobrim viņš pildīja Bauskas novada domes deputāta pienākumus.

Bakalaura grādu Artūrs Toms Plešs ieguvis Rīgas Tehniskajā universitātē transportbūvē, maģistra grādu - pilsētu un reģionu inženierekonomikā. Jauniešu apmaiņas programmā viņš studējis arī Dānijas Tehniskajā universitātē.

Artūrs Toms Plešs dzimis 1992. gada 4. janvārī Bauskā. Ja Saeima apstiprinās viņu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā, viņš būs gados visjaunākais valdības ministrs un viens no jaunākajiem ministriem Latvijas vēsturē.