“Attīstībai / Par!” premjerministra amata kandidāts Artis Pabriks: “Mēs ievedīsim politikā jaunu paaudzi”

18.07.2018

Politisko partiju apvienības “Attīstībai / Par!” (AP!) Ministru prezidenta amata kandidāts 13. Saeimas vēlēšanās būs Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, kurš vēlēšanās kandidēs kā Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta pirmais numurs. Rīgas vēlēšanu saraksta līderis būs partijas “Kustība “Par!”” vadītājs, apvienības līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts, Kurzemē – partijas “Latvijas Attīstībai” vadītājs, apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce, Zemgalē – bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele, bet Latgalē – Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars. Partijas “Izaugsme” vadītājs, apvienības valdes loceklis un kardiologs Andris Skride 13. Saeimas vēlēšanās kandidēs no Vidzemes apgabala ar otro kārtas numuru.

 Šodien konferencē “Attīstībai / Par!” paziņoja apvienības 13. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas līderus, kā arī prezentēja programmas prioritātes – visiem pieejama un kvalitatīva veselības aprūpe, kur ārsti un medmāsas saņem atbilstošu atalgojumu; konkurētspējīga izglītība, kur skolotāja profesija ir prestiža un atbilstoši atalgota, un moderna, taisnīga ekonomika.

Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks: “Es Latvijā redzu ļoti daudz netaisnības. Esmu šeit, lai iestātos par brīvību un taisnīgumu. Esmu šeit, lai visiem cilvēkiem Latvijā būtu nodrošinātas tās brīvības, ko paredz Satversme. Mūsu prioritātes ir veselība un izglītība, lai valsts ilgtspēja un sociālekonomiskais izrāviens būtu iespējams”.

Runājot par potenciālajiem sadarbības partneriem, A. Pabriks uzsvēra, ka “mums nav jāparaksta citu partiju dokumenti, jo mēs tāpat iestājamies par demokrātiju, tiesiskumu un brīvu Latvijas valsti. Tāpēc varu pateikt skaidri - mēs neiesim valdībā ar “Saskaņu”!“

Rīgas apgabala līderis Daniels Pavļuts: “Mēs iestājamies par taisnīgāku ekonomiku. Ir daudz netaisnību. Šodien Latvijas ekonomika nav moderna. Ir pietrūcis zināšanu, redzējuma un mērķtiecības, lai Latvijas ekonomika realizētu savu potenciālu. Dzīve it kā iet uz augšu, tomēr cilvēki joprojām brauc prom. Modernā ekonomikā nav zaudētāju. Taisnīgā Latvijā nodokļus maksā visi. Negodīgie nepelna uz godīgo rēķina. Mēs kopā atbalstām vājākos. Taisnīgā Latvijā algas ir lielākas, uzņēmumi – konkurētspējīgāki; uzņēmējdarbība attīstās laukos, mācāmies visu mūžu, Latvijas ekonomika ir zaļa un digitāla, Latvija eksportē augstas tehnoloģijas un importē smadzenes”.

Kurzemes apgabala līderis Juris Pūce: “Šobrīd Latvijā ir lēna, neizlēmīga, vairāk ar sevi aizņemta valdība. Katra nozīmīga pārmaiņa pārtop darba grupā un tad noslīkst birokrātiskās procedūrās. Ir jomas, kur šāds process ir ar milzīgu ietekmi, piemēram, izglītība. Tas ir mūsu uzdevums – paveikt pozitīvas pārmaiņas izglītībā. Neviena cita nav. Tas ir jāizdara mums, lai sagatavotu mūsu bērnus nākotnei, lai katrs skolotājs būtu sagatavots pārmaiņām un lai pedagogs būtu labi atalgots un zinātu, ka viņa darbs ir pieprasīts. Tā ir mūsu lielā politiskā atbildība. Ja mēs nevaram to paveikt, tad mums nav vietas politikā. Pārmaiņas izglītībā iezīmēs nākamo Saeimu – vai tā būs reakcionāra, tāda, kas atbalsta tumsonību un atpalicību, vai arī būs par modernu un taisnīgu Latviju.”

Zemgales apgabala līdere Ilze Viņķele: “Demokrātija un brīvība nav pašsaprotamas lietas – tās ir jāpraktizē un jākopj. Tas ir mūsu apvienības pienākums. Jāieklausās cilvēkos, nedrīkst pārmest, ka viņi ieklausās populistos – mūsu pienākums ir radīt un piedāvāt izvēli. Augstprātība ir grēks, kas bruģē celu populistiem.”

Vidzemes apgabala pārstāvis Andris Skride: “Medicīna un tās attīstība šobrīd mūsu valstī ir apstājusies. Ne tikai ekonomikā, bet arī medicīnā valda daži oligarhi. Mūsu uzdevums būs to mainīt. 

Mēs zinām, ka Latvijā mirst jauni cilvēki. Reģionos nav pieejami labi speciālisti. Mums tie būs jānodrošina. Ir izveidoti “zaļie koridori”, taču, ja galā nav speciālista, tas nestrādā.

Latvijā reģistrēti 18 tūkstoši medmāsu, no kurām strādā mazāk nekā puse. Viņas stundā saņem trīs eiro. Mums būs jādomā par medmāsām, lai viņas aiz pārslodzes, strādājot vairākās darba vietās, nenomirst darba laikā, kā tas diemžēl šobrīd notiek.

Tagad tiem ārstiem, kuri publiski pauž atšķirīgu viedokli, uzsūta Veselības inspekciju. Arī medicīnā ir savi nanoūdeņi, kam valsts tērē tūkstošiem eiro. Pasakot to skaļi, tieku iesūdzēts tiesā. Mēs kopīgiem spēkiem cīnīsimies pret šīm netaisnībām medicīnā.”

 Latgales apgabala līderis Mārtiņš Bondars: “ZZS un “Saskaņas” koalīcīja Latgalē ir valdījusi pārāk ilgu laiku. Visszemākais teritorijas attlīstības līmenis, visaugstākais bezdarba līmenis, viszemākais investīciju līmenis - mantojums ir skarbs. Ko dara pārējie? Viņi, kāršu terminoloģijā runājot, “atmetās” - neiegulda resursus, lai uzvarētu vēlēšanās. Mēs nevienu neatstāsim novārtā. 

Es nevaru iedomāties Latvijas valstiskumu bez Latgales. Mēs cīnīsimies par Latgali, lai Latgalē varētu iestāties citi laiki un izbeigtos ZZS un “Saskaņas” koalīcija!”

Jau otro mēnesi pēc kārtas "Attīstībai / Par!" ir straujāk augošais politiskais spēks Latvijā. Proporcionāli sadalot neizlēmušo balsis, "Attīstībai / Par!" ir ceturtie populārākie ar 7.5 procentiem balsu. Mēs esam vienīgā alternatīva valdošajai koalīcijai, prokremliskajām partijām un agresīvajiem populistiem.

Apvienības mērķis ir pārliecinošs starts 13. Saeimas vēlēšanās, lai parlamentā un valdībā ienāktu jauni cilvēki ar pasaules pieredzi un izglītību un pārvarētu varas elites stagnāciju, kuras dēļ Latvija atpaliek no kaimiņiem un cilvēki turpina aizbraukt.