“Attīstībai/Par!” frakcijai pievienojas Saeimas deputāts Aigars Bikše

18.12.2020

Dodot Saeimas deputāta svinīgo solījumu, šodien partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP!) parlamenta frakcijai pievienojās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

"Pilsoniskā aktivitāte un radošums iet roku rokā. Kā tēlnieks esmu veidojis mākslas projektus, kuri stāsta par aktuālo sabiedrībā un raisa diskusijas. Arī darbā Saeimā līdzīgi kā pilsētas publiskajā telpā runāšu par svarīgo un iestāšos par kultūras nozari un radošajiem cilvēkiem," saka Aigars Bikše.

Aigara Bikšes prioritātes Saeimā būs kultūras nozare, izglītība visos līmeņos un pētniecība, kas saistīta ar uzņēmējdarbību, kā arī Latvijas eksporta spēju stiprināšana.

"Aigars Bikše ir kultūras profesionālis, kurš labi pārzina gan nozari kopumā, gan radošo cilvēku ikdienas rūpes. Vienlaikus Aigaram Bikšem ir plašs skatījums uz citām jomām - viņš ir arī lauksaimnieks, kurš labi pazīst dzīves realitāti ārpus Rīgas. Aigara Bikšes zināšanas un pieredze būs vērtīgs pienesums gan "Attīstībai/Par!" Saeimas komandai, gan parlamentam kopumā," saka AP! Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Lēmumu, kurās parlamenta komisijās Aigars Bikše strādās, Saeima pieņems jau tuvākajā laikā.

Aigars Bikše ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks. Sarīkojis sešas personālizstādes, izveidojis pieminekli izcilajam Latgales valstsvīram Francim Trasunam Rēzeknē, Jānim Pliekšānam veltīto skulptūru "Divi Raiņi" pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas Rīgā, piedalījies starptautiskos projektos Eiropā, Ečigo-Cumari triennālē Japānā (2006), Raumas biennālē Somijā (2012). Vairākkārt izvirzīts respektablajai Purvīša balvai.

Aigars Bikše "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijā nomaina Artūru Tomu Plešu, kurš nolicis deputāta mandātu uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata pildīšanas laiku.