J.Pūce: Ministrijas uzmanības centrā ir Ventspils pilsētas iedzīvotāju interešu aizsardzība

11.12.2019

Šodien, 11.decembrī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ministrijas reģionālās attīstības un pašvaldību speciālistiem uzdevis izvērtēt, vai un kā ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja noteiktās sankcijas no amata atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu, kā arī sniegt priekšlikumus, kā to novērst, ja iespējama ietekme tiek konstatēta. 

Ņemot vērā ASV Finanšu ministrijas paziņojumā norādīto, ka A.Lembergs sistemātiski izmanto politiskās partijas un korumpētus politiķus saviem ekonomiskiem ieguvumiem un lai kontrolētu organizācijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija savu pilnvaru ietvaru robežās izvērtē iespējamo rīcību, lai norobežotu pašvaldības darbību un pārvaldību no iespējamām negatīvām sekām.

Ministrs Juris Pūce: “Ventspils pilsētas iedzīvotāju interešu aizsardzība, pakalpojumu nepārtrauktība un sekmīga pašvaldības darbības nodrošināšana ir ministrijas uzmanības centrā šajā kritiskajā situācijā. Aicinu Ventspils pašvaldību pievērst īpašu vērību un skrupulozi ievērot korektus un sabiedrības interesēm atbilstošus lēmumu pieņemšanas procesus pašvaldības pārvaldē.”

Vērtējot situāciju kopumā, Pūce uzsver, ka korupcija joprojām ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrības uzticība politiķiem ir tik zema. Korupcijas novēršanai īstenojami tālredzīgi risinājumi, ar seku apkarošanu ir par maz.


Foto: © Valsts kanceleja