Aicinām Ministru prezidentu un satiksmes ministru MK ziņot par Lemberga iekļaušanu 'Magņitska sarakstā’ un sniegt priekšlikumus situācijas risinājumam

09.12.2019

Partiju apvienība “Attīstībai/ Par!” aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un Satiksmes ministru Tāli Linkaitu (JKP), rītdienas, 10.decembra, Ministru kabineta sēdē ziņot par ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja lēmumu iekļaut no amata atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un tai skaitā Ventspils Brīvostas pārvaldi sankciju sarakstā, tā sekām un priekšlikumiem situācijas risinājumam.

Tāpat apvienība aicina nekavējoties sasaukt Latvijas Ostu tranzīta un loģistikas padomes sēdi, lai lemtu par valdības tālāko rīcību.

ASV valdības lēmums ir kapa zvans postpadomju netīrā biznesa saimniecībai Latvijā, bet tam var būt arī plašāka ietekme uz Latvijas tautsaimniecību. Ārkārtējas situācijas prasa ārkārtējus risinājumus.

ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs šodien, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju.