AP! ar partneriem vienojas par piemaksām mediķiem

23.03.2020

Apvienībai “Attīstībai/Par!” (AP!) izdevies vienoties ar valdības koalīcijas partneriem par atlīdzības palielināšanu veselības aprūpes jomā strādājošajiem, kuri ir iesaistīti koronavīrusa pandēmijas novēršanā un ierobežošanā.

Partijas vienojušās par terminētām krīzes laika piemaksām vismaz 20% apmērā no atalgojuma veselības aprūpes nozares darbiniekiem, kuri strādā, lai ierobežotu un novērstu Covid-19 pandēmijas sekas.  

Šīs piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti, laboratorijās strādājošie, slimnīcu uzņemšanas nodaļu darbinieki un Latvijas Infektoloģijas centrā strādājošie. Piemaksu saņēmēju loku vēl precizēs Veselības ministrija, lai par to varētu lemt Ministru kabinets.

Vienlaikus sarunas par visu veselības aprūpē strādājošo algu palielināšanu notiks, balstoties uz jauno medicīnas darbinieku atalgojuma modeli, kas pašlaik ir izstrādes procesā.

Jautājumu par veselības aprūpes nozares darbinieku algām Covid-19 krīzes apstākļos “Attīstībai/Par!” aktualizēja piektdienas, 20. marta, Saeimas sēdē, atbalstot priekšlikumu par mediķu darba samaksas palielināšanu. "Šobrīd, kad visi mēs esam pateicību parādā mediķiem, kad mēs ceram, ka viņi mūs glābs, kad Latvijas valdība ir gatava ekonomikā iepludināt vairākus miljardus eiro, lai uz šo krīzes situāciju reaģētu, mums ir jāspēj rīkoties simboliski," – tā norādīja AP! Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts. Priekšlikums gan neguva atbalstu. 

Tikmēr svētdien, 22. martā, TV3 raidījumā “Nekā personīga” veselības ministre Ilze Viņķele (AP!) paziņoja par gatavotajiem priekšlikumiem saistībā ar koronavīrusa krīzes laika piemaksām mediķiem, kuri uz saviem pleciem iznes krīzes smagumu.