AP! valde nerosinās izmaiņas Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadībā

22.05.2020

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP!) valde apspriedusi “Kustības Par!” aicinājumu Mārtiņam Bondaram atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāja amata. AP! valdes locekļu viedokļi par vēlamo tālāko rīcību šajā situācijā atšķīrās, un neviens no viedokļiem neguva AP! Statūtos noteikto divu trešdaļu vairākumu. Līdz ar to AP! valde nerosinās izmaiņas Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadībā.

M.Bondars savu darbu Saeimā dara labi, un ir spēcīgs AP! komandas biedrs.  AP! valde ir vienisprātis, ka ikvienam apvienības politiķim savā darbībā jāņem vērā gan juridiskie un politiskie, gan ētiskie aspekti.

“Kustības Par!” biedri uzskata, ka M.Bondara atkāpšanās būtu politiski ētiska un atbildīga rīcība paša deputāta un visas apvienības ilgtermiņa interesēs.

“Ja tiesa ir atzinusi deputāta kļūdu, pagātnē vadot lielu finanšu sektora institūciju, deputāts rīkotos pareizi, atstājot  finanšu sektoru pārraugošās Saeimas komisijas vadītāja amatu. Pirms Saeimas vēlēšanām veidojot apvienību, “Kustības Par!” biedri M.Bondaram vaicāja, kā viņš rīkosies, ja tiesas atstās spēkā spriedumu “Krājbankas” lietā. Viņš toreiz atbildēja, ka rīkosies adekvāti. Brīdis šādai rīcībai nu ir pienācis,” – tā savu pozīciju skaidro “Kustības Par!” biedri.

Partija “Izaugsme” nav atsaukusies aicinājumam rosināt izmaiņas Saeimas komisijas vadībā. Partijā “Latvijas attīstībai” uzskata, ka nav nekāda pamata Saeimas komisijas vadītāja atsaukšanai no amata, jo minētais civilstrīds bija publiski plaši zināma informācija jau pirms Saeimas vēlēšanām, kurās M.Bondars saņēma pārliecinošu vēlētāju atbalstu.

“Šajā situācijā Saeimas Budžeta un finanšu komisijai  ir vajadzīga spēcīga vadība, kas risinās Covid-19 krīzes izraisītās ekonomiskās problēmas. Nav iespējams konstatēt tādus apstākļus, kas liktu partijas valdei lemt par to, ka jāatsauc M.Bondars no amata Saeimas komisijā vai jālūdz viņam atkāpties. M.Bondars nav atzīts par vainojamu kāda nodarījuma veikšanā vai bezdarbībā,” – tā norāda partijā “Latvijas attīstībai”.

Apvienība “Attīstībai/Par!” strādās saliedēti arī turpmāk.