Šajā vētrainajā laikā apvienības AP! darbā notiek nopietnas pārmaiņas

24.11.2020

Mēs, trīs partiju vadītāji, pēc dzīvām un atklātām sarunām   partiju valdēs un ar biedriem esam nolēmuši nostiprināt trīs partiju   organizācijas, to identitātes un veiktspēju, atceroties, ka apvienība  ir  suverēnu partiju “konfederācija”, nevis “federācija”.

Mēs nostiprinām mūsu galveno kopīgo atbildību mūsu vēlētāju priekšā –  mūsu Saeimas frakciju. Mēs koncentrēsim stratēģiskos politiskos lēmumus  frakcijā, pieņemot tos sadarbībā ar triju partiju vadītājiem, kuri  turpmāk trijatā arī juridiski veidos apvienības valdi.

Saeimā un valdībā mēs īstenosim mūsu kopīgo priekšvēlēšanu programmu  un piedalīsimies valdības koalīcijas darbā. Frakcija pēc budžeta pieņemšanas izvirzīs un atbalstīs kopīgu ministra kandidatūru.

Savukārt 2021. gada pašvaldību vēlēšanās mūsu partijas pamatā startēs  ar saviem sarakstiem, savu identitāti un programmu un, ja atsevišķi  lemsim, dažās no pašvaldībām startēsim kopīgā sarakstā. 

Par to, kā piedalīties nākamajās Saeimas vēlēšanās, trīs partijas  lems pēc pašvaldību vēlēšanām, izvērtējot gan vēlēšanu, gan kopīgā darba rezultātus, sabiedrības attieksmi un to, kā sasniegt kopīgus mērķus,  saglabājot partiju savpatību.

Ivars Ijabs

Andris Skride

Daniels Pavļuts