"Attīstībai/Par!" mudina tiesībsargu Jansonu turpināt sniegt ieguldījumu ārpuslaulības dzīvojošo pāru tiesību sakārtošanā

08.02.2021

"Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas deputāti šodien sarunā ar tiesībsargu Juri Jansonu mudināja viņu turpināt sniegt ieguldījuma darbā pie ārpuslaulības savienībās dzīvojošo pāru tiesību sakārtošanas.

AP! arī aicina tiesībsargu aktīvāk pievērst uzmanību tiesiskās vienlīdzības un labas pārvaldības principu nodrošināšanai, tai skaitā attālinātās izglītības, valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamībai.

Tikšanās laikā AP deputāti uzklausīja Jansona redzējumu par Tiesībsarga biroja ilgtermiņa mērķiem, ņemot vērā arī to, ka Covid-19 izraisītā pandēmija izgaismojusi vairākas aktuālas problēmas.

Sarunā kā nozīmīgs jautājums tika apspriesta pieejamas un kvalitatīvas attālinātās izglītības nodrošināšana, jo ne visā valsts teritorijā ir pieejams atbilstošs interneta pārklājums un ne visu ģimeņu rīcībā ir vajadzīgais tehniskais nodrošinājums.

Tiesībsargs vērsa uzmanību arī uz to, ka pašlaik ne visi valsts un pašvaldību pakalpojumi iedzīvotājiem ir viegli pieejami. Deputāti ar tiesībsargu bija vienisprātis, ka jāpievērš lielāka uzmanība labas pārvaldības principu ieviešanai valsts un pašvaldību institūcijās.

Tāpat deputāti atzinīgi novērtēja tiesībsarga redzējumu par nepieciešamību intensīvāk informēt sabiedrību par cilvēktiesību jautājumiem, tostarp iesaistot jauniešus. Diskusijas laikā Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins mudināja tiesībsargu pārvēlēšanas gadījumā aktīvāk iestāties par bērnu un jauniešu tiesību ievērošanu.

Tikšanās laikā parlamentārieši arī vienojās par nepieciešamību rīkot vēl vienu tikšanos ar tiesībsargu, lai pārrunātu jautājumus, kuri saistīti ar valsts sociālās drošības sistēmas atbilstību Satversmē nostiprinātiem principiem.

Foto: Juris Vīgulis, Saeima