Artis Pabriks aizsardzības ministru sanāksmē Briselē tiekas ar NATO ģenerālsekretāru

28.10.2019

24. un 25. oktobrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Briselē notiekošajā NATO aizsardzības ministru sanāksmē, kuras laikā  kuras laikā pirmo reizi divpusējā formātā tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu.

Ceturtdien, 24. oktobrī, divpusējās tikšanās laikā A.Pabriks un J.Stoltenbergs pārrunāja NATO un nacionālos centienus stiprināt reģionālo drošību. Tāpat ceturtdien A.Pabriks piedalījās arī Kanādas vadītās paplašinātās kaujas grupas valstu ministru sanāksmē.

Savukārt 25. oktobrī, A.Pabriks Ziemeļatlantijas padomes darba sesiju starplaikā tikās ar Igaunijas, Dānijas un Vācijas aizsardzības ministriem, lai apspriestu daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” attīstības aktualitātes.

Divu dienu garumā NATO aizsardzības ministri sanāksmē diskutēja par NATO atturēšanas un aizsardzības aktualitātēm, Gatavības iniciatīvas (Readiness Initiative) ieviešanu, aktuālajiem hibrīdapdraudējumiem, apmācību operāciju “Resolute Support” Afganistānā, kā arī drošības situāciju Tuvo Austrumu reģionā.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.