Artūrs Toms Plešs vadīs Administratīvi teritoriālās reformas komisiju

21.11.2019

Ceturtdien, 21. novembrī, Administratīvi teritoriālās reformas komisijas pirmajā sēdē par komisijas priekšsēdētāju ievēlēts Artūrs Toms Plešs, "Attīstībai / Par!" frakcijas vadītāja biedrs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs.

Saeima šodien apstiprināja Administratīvi teritoriālās reformas komisijas locekļus, un tajā strādās arī deputāti no citām frakcijām.

Speciālu Administratīvi teritoriālās reformas komisiju Saeima izveidoja 7. novembrī, un tās darbā plānots izskatīt likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” un citus ar administratīvi teritoriālo reformu un tās īstenošanu saistītos likumprojektus un jautājumus. 

Paredzēts, ka komisija savu darbību veiks līdz visu ar administratīvi teritoriālo reformu un ar to saistīto likumprojektu izskatīšanai. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli atsevišķu likumdošanas uzdevumu veikšanai Saeima var izveidot speciālas komisijas. Komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs, un turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. Komisija no saviem locekļiem ievēlē priekšsēdētāju un sekretāru, ja nepieciešams – arī priekšsēdētāja biedru.

Avots: Saeimas Preses dienests
Foto: Ieva Ābele, Saeima