Artūrs Toms Plešs: Grēta ir panākusi, ka viņā ieklausās

03.10.2019

Trešdien, 2. oktobrī, Artūrs Toms Plešs, "Attīstībai / Par!" (AP!) frakcijas vadītāja biedrs, Saeimas Vides un klimata apakškomisijas vadītājs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, piedalījās LTV1 raidījumā "Tieša runa", lai pārrunātu, par ko liek domāt Grēta Tūnberga. Artūra mērķis ir iedzīvināt aprites ekonomiku un ilgtspējīgu politiku.

"Ja Grētas ziņa spēja izlauzties šajā informācijas jūklī un lika aizdomāties un pētīt zinātnieku teikto, tad tas jau ir labi. Globālā sasilšana un pēdējos gados pastiprinātās pārmaiņas ir cilvēku radītas un tam ir ZINĀTNISKI PIERĀDĪJUMI. Ņemot vērā jauniešu jau tā zemo politisko aktivitāti Latvijā, ir ļoti svarīgi viņus atbalstīt," Artūrs Toms Plešs par Grētas Tūnbergas pienesumu un klimata pārmaiņu noliedzējiem.

Bieži dzirdam, ka Latvija jau ir zaļa un citām valstīm gan vajag izmantot atjaunojamos energoresursus, bet mums nevajag. Šāda domāšana un arī ikdienas paradumi atstāj ietekmi uz vidi. Viegla risinājuma nav, ar dažādiem politikas instrumentiem var virzīties uz priekšu, teica Artūrs.

Pētījumi parāda – ja nekas nemainīsies mūsu paradumos, tad līdz 2100. gadam vidējā temperatūra celsies par 3,5-5,5 C grādiem. Tas nozīmē būtiskas pārmaiņas, kuras atstāsim mūsu bērniem un mazbērniem.

 Aprites ekonomika nozīmē, ka lietām piešķiram ilgāku dzīves ciklu – pārstrādājam, taisām ģeotekstilu, granulas. Tāpat depozīta sistēma ir nepieciešama, tā risina noteiktu daļu no lielā problēmu lauka.