Ineses Ikstenas iniciatīvu par atbalstu ģimenēm skatīs kopā ar Labklājības ministriju

12.09.2019

Pēc pārrunām Sadarbības padomē “Attīstībai / Par!” (AP!) frakcija ir nolēmusi skatīt iniciatīvu par atbalstu ģimenēm ar maziem bērniem kopā ar budžetu un topošo ģimenes politiku Labklājības ministrijā. Līdz ar to šodien likumprojekta “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” paraksti tika atsaukti un tas tika izņemts no Saeimas darba kārtības.

AP! Saeimas deputātes Ineses Ikstenas iniciatīva paredz piešķirt pabalstu pilnā 100% apmērā līdz pusslodzes darbā strādājošiem vecākiem.

“Viena no mūsu galvenajām prioritātēm ir uzlabot ģimeņu dzīves kvalitāti Latvijā. Tāpat arī apzināmies, cik būtiski svarīgas ir vienlīdzīgas tiesības ikvienam Latvijas iedzīvotājam saņemt sociālo aizsardzību,” skaidro Inese Ikstena. “Mēs vēlamies dot vairāk iespējas vecākiem ar jaundzimušajiem plānot savu laiku un finanses, nodrošinot pienācīgu sociālo aizsardzību!”

Mums ir svarīgi iestāties par sieviešu tiesībām saglabāt konkurētspēju savā profesijā un nezaudēt “māmiņu algu”, strādājot pāris stundas nedēļā. Tāpat šī iniciatīva veicinās jauno ģimeņu iziešanu no ēnu ekonomikas un stiprinās sociālās drošības tīklu ģimenēm ar maziem bērniem.

Vienlīdzība un sociālā drošība pienākas visiem Latvijas cilvēkiem.

Foto: Inga Ābele, Saeima