“Attīstībai / Par!” iekšlietu ministres amatam virza Mariju Golubevu

02.06.2021

Apvienība Attīstībai/Par! iekšlietu   ministra amatam izvirzījusi apvienības Saeimas frakcijas vadītāju  Mariju  Golubevu. Pēc Ministru prezidenta aicinājuma jau ceturtdien, 3.  jūnijā, Mariju Golubevu varētu apstiprināt par iekšlietu ministri.

M. Golubevas prioritātes būs strukturālās reformas iekšlietu sistēmā,  civilās aizsardzības un policijas reaģēšanas spējas palielināša,  pirmstiesas izmeklēšanas un policijas izglītības un apmācību kvalitāte,  naida noziegumu un vardarbības ģimenē prevencija un izmeklēšana, bērnu un jauniešu likumpārkāpumu prevencija kā alternatīva sodīšanai. Marija  ministres darbā sadarbosies ar nozaru nevalstiskajām organizācijām un to  lietpratējiem.

Marijai Golubevai ir plaša starptautiska pieredze valsts  pārvaldē un rīcībpolitiku veidošanā. Viņa ir pētījusi migrācijas  rīcībpolitikas un sadarbojusies ar centru MARTA cilvēktirdzniecības  novēršanas jautājumos. Saeimā viņa ir aktīvi pievērsusies likumdošanas uzlabošanai cīņā pret naida noziegumiem. Šobrīd viņa darbojas Saeimas  Nacionālās drošības komisijā.

Marija Golubeva ir apvienības “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja un kustības “Par!” valdes locekle. Ieguvusi doktora grādu  Kembridžas Universitātē un maģistra grādu Centrālās Eiropas Universitātē  Budapeštā. Kopš 2000. gada strādā Latvijā, bet 2012.-2014. gadā bijusi  starptautiska uzņēmuma ICF vecākā konsultante Briselē. Strādājusi par  izglītības un migrācijas politikas analītiķi savā konsultāciju uzņēmumā  2014.-2018. gadā.