“Attīstībai / Par!” iestājas par pievienošanos ANO migrācijas paktam

06.12.2018

6. decembrī aizvadītajā Saeimas sēdē “Attīstībai / Par!” frakcijas deputāti balsoja “pret” rezolūciju “Par nepievienošanos ANO globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam”, norādot, ka dokuments satur faktoloģiskas kļūdas un virkni neprecizitāšu.

Kā skaidroja “Attīstībai / Par!” frakcijas deputāte Inese Voika, “Pretēji rezolūcijā apgalvotajam ANO Globālā migrācijas deklarācija nemazina valstu tiesības saglabāt savu migrācijas un robežu politiku.”

Savukārt “Attīstībai / Par!” frakcijas deputāte Marija Golubeva kā argumentu, kāpēc neatbalstīt rezolūciju “Par nepievienošanos ANO globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam”, minēja ietekmi uz Latvijas starptautisko reputāciju: “Šis dokuments norāda uz mūsu attieksmi pret sadarbību ar saviem partneriem globālu problēmu risināšanai. Vai mūsu nodoms ir palikt kā vienīgajai no Baltijas valstīm, kas ļauj bailēm ņemt virsroku pār atbildīgo attieksmi, kas izvēlas stāvēt malā, kad citi cenšas kopīgi risināt migrācijas jautājumu?”.

Neskatoties uz frakcijas “Attīstībai / Par!” un citu Saeimas deputātu minētajiem argumentiem pret rezolūcijas pieņemšanu, 43 deputātiem balsojot “par”, rezolūcija tika pieņemta.  

Foto: Ieva Ābele, Saeima