"Attīstībai/Par!" aicina Krievijas varasiestādes nekavējoties nodrošināt Navaļnijam nepieciešamo medicīnisko aprūpi

21.04.2021

Krievijas varasiestādēm nekavējoties jānodrošina opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam nepieciešamā medicīniskā aprūpe, kā arī jāatbrīvo politiķis no ieslodzījuma, aicina apvienības "Attīstībai/Par!" deputāti.

Deputātu ieskatā Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija lieta ir cinisks un nepieņemams žests visai Krievijas pilsoniskajai sabiedrībai un demokrātijai.

 
Viņi arī uzsver, ka pienācis laiks Eiropas Savienībai (ES) izstrādāt stingrus un tālredzīgus ierobežojošus pasākumus, kā arī paust nelokāmu un Krievijas politiskajai elitei saprotamu vēstījumu, ka Krievijas varas iestādēm jāizbeidz politisko oponentu vajāšana un apspiešana.


"Stipras valstis nebaidās no saviem iedzīvotājiem. Tās nebaidās no žurnālistiem, trauksmes cēlējiem, pretkorupcijas aktīvistiem, kā arī politiskajiem oponentiem. Šajā situācijā Krievija ir vistiešāk atbildīga par Navaļnija veselības stāvokli. "Attīstībai/Par!" frakcijas deputāti aicina atbrīvot Navaļniju, jo viņa notiesāšana ir politiski motivēta un pretrunā Krievijas starptautiskajām saistībām attiecībā uz cilvēktiesību ievērošanu," savā paziņojumā pauž deputāti.