„Attīstībai / Par!” aicina negrozīt Diasporas likumu

13.12.2018

13. decembra Saeimas sēdē skatāmo likumprojektu par Grozījumiem „Diasporas likumā” frakcija „Attīstībai / Par!” neatbalstīs, jo iestājas par visu Latvijas valsts piederīgo iekļaušanu diasporā.

Kaut arī Diasporas likums tika pieņemts tikai šā gada 1. novembrī, jau 2018. gada 13. decembrī Saeimas sēdes darba kārtībā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā „Diasporas likums”. Diasporas likumā diasporas termins tiek definēts kā „ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvojošie Latvijas pilsoņi, latvieši un citi, kam ir saikne ar Latviju, kā arī viņu ģimenes locekļi”, taču šobrīd likuma grozījumu iesniedzēji diasporas definīciju vēlas sašaurināt, lai tiktu ierobežota iespēja visiem pretendēt uz atbalsta pasākumiem, diasporas definīcijā iekļaujot tikai Latvijas pilsoņus, to augšupejošos radiniekus un ģimenes locekļus.

„Attīstībai / Par!” (AP!) frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts skaidro: ”AP! frakcija uzskata, ka ir nepieciešama diasporas definīcija, kas iekļauj visus, kas izjūt savu piederību Latvijai. Ikkatrs Latvijas patriots mums ir svarīgs. Mēs nedrīkstam šķirot ārvalstīs dzīvojošos Latvijas izcelsmes cilvēkus „pareizajos” un „nepareizajos” diasporas pārstāvjos, tāpēc frakcijas AP! deputāti neatbalstīs Diasporas likuma atvēršanu.”

AP! deputāti ir nepatīkami pārsteigti par šī likuma pārskatīšanu un vēlās, lai pieņemtais likums sāk savu darbību, kā tas ir paredzēts – 2019. gada 1. janvārī un lai Ministru kabinets nodarbojas ar tā iedzīvināšanu, nevis ar nebeidzamām debatēm parlamentārā līmenī.

Kā norāda AP! frakcijas deputāte Vita Anda Tērauda: ”Latvieši ir globāli. Viņi atrodas visās pasaules malās. Latvijas valsts interesēs ir viņus visus iekļaut un iesaistīt Latvijas nākotnes veidošanā.”