"Attīstībai/Par!" deputāti aicina labklājības ministri skaidrot VSAA nespēju laikā pārrēķināt un izmaksāt mazās pensijas

16.03.2021

“Attīstībai/Par!” (AP!) Saeimas frakcijas deputāti aicina labklājības ministri Ramonu Petraviču sniegt skaidrojumu par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nespēju laikā veikt mazo pensiju pārrēķinu un izmaksu.

AP! frakcijas deputāti atgādina, ka no šā gada pirmā janvāra palielinās minimālās vecuma pensijas apmērs, taču VSAA tās ierobežoto resursu dēļ izmaksu veiks ar novēlošanos tikai maijā.

“Tas, kas VSAA nepieciešams tik ilgs laiks, lai pārrēķinātu un izmaksātu pensijas, ir nepieņemami. Tādējādi netiek pildīts likums, kā arī netiek uzlabota esošā mazaizsargāto iedzīvotāju situācija,” uzsver “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja Marija Golubeva.

Deputātu ieskatā Labklājības ministrijai aktīvāk jārīkojas, lai no nabadzības pasargātu ievainojamu un mazāk aizsargātu sabiedrības daļu.

Tāpat tikšanās laikā ar ministri, kura attālināti norisināsies pirmdienā, 22.martā, tiks pārrunāta deinstitucionalizācijas gaita, kā arī atbalsta pasākumi cilvēkiem, kuri cietuši no vardarbības ģimenē.

Foto: Jānis Deinats