"Attīstībai/Par!" deputāti valsts kontroliera amatam virza Rolandu Irkli

30.12.2020

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP!) Saeimas deputāti valsts kontroliera amatam virza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāju Rolandu Irkli.

"Rolands Irklis ir pieredzējis vadītājs, kurš pilnveidojis un modernizējis regulatora darbu. Uz attīstību vērstas pārmaiņas viņš varētu ienest arī Valsts kontrolē, kuras līdzšinējais veikums ir pozitīvi vērtējams. Mēs vēlamies redzēt mūsdienīgu un pieejamu valsts galveno revīzijas iestādi, kas veiksmīgi sadarbojas ar valsts un pašvaldību iestādēm. Produktīvāk sasniegt jaunas virsotnes varētu no malas, ne no pašas iestādes nācis vadītājs," saka AP! Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

AP! Saeimas frakcija ir tikusies un pozitīvi vērtē visus publiski izskanējušos valsts kontroliera amata kandidātus - Valsts kontroles padomes locekli, Otrā revīzijas departamenta direktori Ilzi Grīnhofu, Valsts kontroles padomes locekli, Piektā revīzijas departamenta direktoru Edgaru Korčaginu un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāju Rolandu Irkli.

Rolands Irklis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā strādā kopš 2011. gada. No 2016. gada februāra viņš pilda regulatora padomes priekšsēdētāja pienākumus. Strādājis arī Latvijas Bankā. Individuāli praktizējis kā zvērināts advokāts, bijis jurists privātajā sektorā.

Foto: Ernests Dinka, Saeima