Bluķe: sabiedriskā labuma organizācijas ir jāatbalsta, nevis jāierobežo

04.06.2019

Šodien Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija atsauca Sabiedriskā labuma organizāciju likuma nodošanu Saeimas sēdei 2. lasījumā, lai padziļināti vērtētu Finanšu ministrijas (FM) atsūtīto vēstuli, kura raisīja neizpratni deputātos.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas locekle  un "Attīstībai / Par!" frakcijas deputāte Dace Bluķe pauž, ka FM vēlme pievērsties Sabiedriskā labuma orgnaizāciju jautājumiem ir apsveicama, taču līdzšinējo komunikāciju nevar uzskatīt nedz par veiksmīgu, nedz uz sadarbību vērstu. 

Dace Bluķe: "Līdz šim komisijā neesam saņēmuši no FM lūgtos datus un statistiku. Komisijai lēmumus nācās pieņemt, balstoties uz to informāciju, ko pašiem izdevās apkopot. Tāpat FM skatās uz nevalstiskajām organizācijām kā krāpniekiem un shēmotājiem. Tas degradē visu pilsoniskās sabiedrības sektoru un nekādā veidā neveicina sabiedrības iesaistīšanos pilsoniskās aktivitātēs."

Daudzas sabiedriskā labuma organizācijas izdara to darbu un aizpilda tos robus, kurus valsts nespēj finansēt un birokrātija nespēj sakārtot.

Dace Bluķe: "Ļoti ceru, ka turpmākās sarunas būs ar skatījumu kā Sabiedriskā labuma organizācijas var veiksmīgāk strādāt sabiedrības labā, nevis kā ierobežot un apgrūtināt to darbu."

Foto: Ieva Ābele, Saeima