Dace Rukšāne-Ščipčinska: Jāveido sistēmiska pieeja cilvēku tirdzniecības izskaušanai

25.09.2019


Pirmdien, 23. septembrī, pēc Daces Rukšānes-Ščipčinskas iniciatīvas Saeimas konferencē tikās atbildīgie ierēdņi un sadarbības partneri, lai kopā sāktu veidot sistēmisku pieeju cilvēku tirdzniecības izskaušanai valsts līmenī un rosinātu atbilstošas likuma izmaiņas.Konferencē par cilvēku tirdzniecības novēršanu piedalījās NVO un valsts iestāžu pārstāvji

Konferencē "Ceļā uz nacionālā plāna izveidi cilvēku tirdzniecības izskaušanai" piedalījās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, Labklājības un Veselības ministriju parlamentārie sekretāri, Tiesībsargs un nevalstiskās organizācijas – resursu centrs sievietēm „Marta” un patvērums “Drošā māja”.

Konferences dalībnieki informēja par esošo situāciju un problēmām cilvēku tirdzniecības novēršanā un apkarošanā, kā arī dalījās ar savu redzējumu par normatīvo regulējumu uzlabojumiem šajā jomā.

Rukšānei-Ščipčinskai savu stāstu uzticēja cilvēku tirdzniecības izdzīvotāja

“Jāsaka, ka ar cilvēku tirdzniecības problēmu esmu saskārusies ne tikai kā deputāte, bet arī kā rakstniece. Pirms aptuveni pusgada savu stāstu man uzticēja viena cilvēku tirdzniecības izdzīvotāja no Latvijas. Es biju pārsteigta, šokēta un, pat varētu teikt, traumēta, uzzinot, ko viņai nācās pārciest un ar ko sastapties. Kā rakstniece es varu no tā uztaisīt stāstu vai romānu, lai informētu un apbruņotu citus, taču kā deputāte es varu – mēs visi varam – izdarīt daudz vairāk,” konferences atklāšanas runā teica Dace Rukšāne-Ščipčinska, “Attīstībai / Par!” frakcijas deputāte un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas locekle.

Cilvēku tirdzniecības novēršanai nepieciešama koordinēta un sistemātiska pieeja

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija noturēs atsevišķu sēdi, lai veicinātu un pārraudzītu starpinstitūciju sadarbību cilvēku tirdzniecības upuru identificēšanā un rehabilitācijā, kā arī, lai apspriestu iespējamos grozījumus Krimināllikumā un nepieciešamību pēc jauna “jumta” likuma.

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Sieviešu resursu centra "Marta" prezentācija ir pieejama, spiežot šeit!