Pavļuts: Valdības lēmumos par pandēmiju jāņem vērā ekonomiskie un psiholoģiskie faktori

04.11.2020

Valdībai pretpandēmijas pasākumi jābalsta ekspertu viedoklī un jāņem vērā lēmumu ekonomiskie un psiholoģiskie faktori, uzskata partiju apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts.

Viņš uzskata, ka Latvijas cilvēki spēj būt organizēti un disciplinēti. Pateicoties prātīgai un kārtīgai rīcībai, mirstība Latvijā šī gada desmit mēnešos ir bijusi par diviem procentiem mazāka nekā vidēji iepriekšējos desmit gados.

AP! Saeimas frakcijas vadītājs norāda, ka bez esošo pasākumu stingras izpildes tālāku ierobežojumu noteikšana labumu nedos. Gluži otrādi - nepamatoti un pāragri nosakot ierobežojumus, cilvēkos no tiem iestāsies dabisks nogurums brīdī, kad tie, iespējams, būs vairāk vajadzīgi.

AP! Saeimas frakcijas vadītājs mudina valdību, pieņemot lēmumus par soļiem pandēmijas uzveikšanā, ņemt vērā arī to psiholoģiskās, sociālās un ekonomiskās blaknes.

Daniels Pavļuts aicina lēmumu pieņemšanā balstīties tikai un vienīgi uz zinātniski pamatotiem ekspertu atzinumiem un ieteikumiem. Tā ir bijusi Latvijas panākumu ķīla tautas aizsardzībā pret Covid-19 līdz šim un tā būs arī nākotnē.

Foto: Ernests Dinka, Saeima