Partiju apvienība “Attīstībai / Par!” pirmie iesniegs savu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām

04.03.2019

6. martā plkst. 10.00 Centrālajā vēlēšanu komisijā (Rīgā, Smilšu ielā 4) partiju apvienība “Attīstībai / Par!” iesniegs savu sarakstu un 4000 zīmju programmu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Partiju apvienību pārstāvēs “Attīstībai / Par!” saraksta līderi – Ivars Ijabs, Baiba Rubesa un Ieva Ilvesa.

“Latvijas interesēs ir efektīva un moderna Eiropas Savienība - nevis tikai "turpināšana tādā pašā garā." Mūsu vēlētājs labi zina, pie kā ir novedusi ES pēdējās piecgades stagnācija - pie eirofobiska populisma viļņa un "Brexit". Apvienībai "Attīstībai / Par!" ir enerģiska un profesionāla komanda. Tā rūpēsies, lai ES mainītos Latvijas interesēs -  ieguldot izglītībā un konkurētspējā, sekmējot sociāli taisnīgu izaugsmi, apzinot un novēršot jaunos drošības riskus sarežģītā pasaulē”, uzsver politikas zinātnieks un “Attīstībai / Par!” saraksta pirmais  numurs Ivars Ijabs.

Kā vēstīts iepriekš, partiju apvienības “Attīstībai / Par!” sarakstu veido 16 zinoši un Eiropas Savienības jautājumos kompetenti kandidāti, kas līdz šim nav kandidējuši Eiropas Parlamenta vēlēšanās un ir gatavi nomainīt nogurušos deputātus. Saraksta līderi ir politikas zinātnieks Ivars Ijabs, Eiropas biznesa eksperte Baiba Rubesa un kiberdrošības politikas eksperte Ieva Ilvesa

“Attīstībai / Par!” sarakstā ir četri zinātņu doktori - Ivars Ijabs, Marija Golubeva, Ainārs Dimants, Laima Geikina -,  trīs Saeimas deputāti - Marija Golubeva, Inese Ikstena, Arturs Toms Plešs -, kā arī divi Eiropas Savienības institūciju profesionāļi - Adriana Treikule un Gundars Ostrovskis. Tajā iekļauti arī Baltijas liberālo jaunatnes organizāciju tīkla dibinātāja Jeļena Jesajana, Latvijas ārpolitikas institūta pētnieks un ilggadējs Eiropas Latviešu asociācijas vadītājs Aldis Austers, Rīgas domes deputāts, inovāciju un jaunuzņēmumu vadības speciālists Viesturs Zeps, starptautiskās pilsoniskās līdzdalības veicinātājs Miks Celmiņš, Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa un Valsts zāļu aģentūras vadošs darbinieks Sergejs Akuličs. 

Apvienības Eiropas programmas “Ar pilnu jaudu Eiropā” centrā ir cilvēkattīstības jautājumi - izglītība, zinātne, veselība, sociālā drošība un Eiropas modernizācija un digitālā pārveide.

Ar “Attīstībai / Par!” 4000 zīmju programmu un saraksta kandidātiem var izvērstāk iepazīties interneta vietnē Eiropa.attistibaipar.lv