“Attīstībai / Par!” Ēnu dienā uzņem 40 jauniešus no dažādām vietām Latvijā un pasaulē

22.02.2019

Trešdien, 13. februārī, “Ēnu dienas” ietvaros 40 jaunieši sekoja “Attīstībai / Par!” (AP!) ministriem, frakcijas deputātiem un darbiniekiem. Atzīmējot Latvijas sabiedrības dažādību, starp “ēnām” bija arī internātskolu audzēkņi, SOS ciematu jaunieši un patvēruma meklētāji.

“Attīstībai / Par!” iestājas par Latviju, kurā ikvienam bērnam ir iespēja uz pilnvērtīgu dzīvi. Šogad sadarbībā ar dažādām skolām un organizācijām starp Saeimas ēnām bija arī jaunieši ar attīstības traucējumiem, bērni bez vecākiem un patvēruma meklētāji no Afganistānas, Ēģiptes, Sīrijas un Krievijas.

Foto: Ernests Dinka, Saeima

“Sabiedrības integrācijas fonds novērtē “Attīstībai  / Par!” iniciatīvu izcelt un atbalstīt dažādību, aicinot ēnot bērnus, kuri Latvijā meklē drošu un stabilu vidi. Ikvienam bērnam, kas Latviju sauc par savām mājām, ir iespēja būt vienlīdzīgiem, piedaloties un izzinot valsts pārvaldes procesus,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

AP! “ēnas” Saeimas sēžu zālē iejutās deputātu vietās un ekskursijā iepazina Saeimas ēkas vēsturiskās zāles, kas ikdienā ir slēgtas, sekoja deputātiem, piedalījās Saeimas komisiju sēdēs un AP! frakcijas sēdē, kā arī veltīja laiku sarunām ar deputātiem, deputātu palīgiem un darbiniekiem.

Foto: Ernests Dinka, Saeima

“Es šodien uzzināju, ka Saeima un deputāti nav tik tāli un neaizsniedzami tiem cilvēkiem, kuri ikdienā var viņus tikai redzēt televizorā un lasīt ziņās.Viņi īstenībā ir parasti cilvēki, kuri cenšas vienoties par viedokļiem, izstrādāt likumus un darīt visu iespējamo valsts labā,” pauda Amanda Stugle, kura “ēnoja” Mārtiņu Staķi.

“Ēnu diena” tika rīkota sadarbībā ar Kandavas internātvidusskolu, Gaismas internātskolu, Pelču speciālo internātpamatskolu, SOS Jauniešu māju, Sabiedrības integrācijas fondu un Saeimu, caur kuru pieteicās jaunieši no dažādām vidusskolā un ģimnāzijām visā Latvijā.

Foto: Ernests Dinka, Saeima