Deputāte Ikstena mudina atbildīgās ministrijas paātrināt bērnu, jaunatnes un ģimenes attīstības pamatnostādņu izstrādi

17.03.2021

Joprojām nav izstrādāti un sabiedriskajai apspriedei nodoti politikas plānošanas dokumenti ģimenes un bērnu labklājības jomā, kas kavē ieviest daudzveidīgu un nepieciešamu atbalstu, tā Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē norādīja “Attīstībai/Par!” deputāte Inese Ikstena.

Parlamentāriete, uzklausot Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Veselības ministrijas pārstāvju pausto par gada laikā paveikto, uzsvēra, ka progresa paātrināšanai nepieciešama steidzama starpnozaru sadarbība, un plāna izstrādē iesaistītajiem jānorāda turpmākie darbības mērķi un uzdevumi, lai nodrošinātu ģimeņu un bērnu labklājību valstī.

“Diemžēl ministrijas pārstāvju paustais komisijas sēdē nav spējis pilnībā pārliecināt deputātus par to, ka pieejamie pakalpojumi bērniem, jauniešiem un ģimenēm ir pieejami arī ikdienā, ko apliecina arī vecāku, kuri rūpējas par bērniem ar invaliditāti, paustais,” norādīja komisijas priekšsēdētāja biedre Ikstena.

Viņa skaidroja, ka jaunajiem vecākiem nepieciešams daudzveidīgs atbalsts, tostarp iespēja vecākam, kas bērnu kopj un saņem pabalstu, strādāt, piemēram, uz pusslodzi, nezaudējot pabalstu. Tāpat deputāte rosināja Latvijas Goda ģimenes programmā iekļaut plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu.

Deputāte arī norādīja, lai pārliecinātos par ministriju sadarbību, Ilgtspējīgas attīstības komisija atgriezīsies pie atkārtotas jautājuma izskatīšanas tuvākā nākotnē.

Foto: Ieva Ābele, Saeima