Inese Ikstena: drošības izaicinājumi valstīm jārisina kopā

14.06.2019

Ir būtiski, lai Baltijas un Ziemeļvalstu parlamentāriešiem būtu vienots redzējums par politiku drošības jomā, kas ļaus saskaņot viedokļus pirms gaidāmās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas (EDSO PA) sesijas Luksemburgā, pirmdien, 17. jūnijā, sacīja EDSO PA Latvijas delegācijas vadītāja Inese Ikstena.

Lai spriestu par aktuālajiem drošības izaicinājumiem mūsu reģionā un Eiropā kopumā, Saeimā šodien pulcējās EDSO PA Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) delegāciju vadītāji un parlamentārieši.

Drošība kā valstu aizsardzības psiholoģiskā dimensija

Kā pauda I.Ikstena, par NB8 sanāksmes tematu šogad izvēlēts viens no EDSO trīs darbības pīlāriem jeb drošības jautājumi. Parlamentārieši sanāksmē apsprieda tādus jautājumus kā valstu aizsardzības psiholoģiskā dimensija, drošība interneta vidē, enerģētikas drošība un cilvēktirdzniecība. Tāpat klātesošie pārrunāja gatavošanos gaidāmajai EDSO PA sesijai, kas notiks no 4. līdz 8.jūlijam Luksemburgā.

EDSO PA apvieno parlamentāriešus no 57 EDSO dalībvalstīm, un tās redzeslokā ir trīs virzieni – politiski militārais, ekonomiskais, kā arī cilvēka drošības jautājumi. EDSO darbība ir vērsta uz demokrātijas attīstības sekmēšanu, nostiprinot demokrātiskās institūcijas EDSO dalībvalstīs, kā arī veicinot demokrātijas standartu ievērošanu starptautiskajā sabiedrībā. EDSO arī vērtē, kā tās prasības ievēro un īsteno atsevišķās dalībvalstīs, izstrādā konfliktu novēršanas un likvidācijas mehānismus, kā arī veic vēlēšanu novērošanu.  

Informāciju sagatavoja Saeimas Preses dienests.

Foto: Ieva Ābele, Saeima