Inese Voika: Finanšu ministrija izmanto nodokļu maksātāju līdzekļus slēptām politiskām reklāmām

15.08.2018

Labas pārvaldības eksperte Inese Voika (“Attīstībai / Par!”) ir vērsusies KNAB un Finanšu ministrijā ar aicinājumu nepieļaut slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju par Latvijas nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Latvijas Radio jau vairākas dienas turpinās Finanšu ministrijas apmaksāta masīva reklāmas kampaņa, kurā klausītājiem tiek stāstīts, cik valstī viss ir labi. 

Inese Voika uzskata, ka tā pēc būtības ir pretrunā ar Priekšvēlēšanas aģistācijas likumu: “Finanšu ministrijas reklāma, lai arī neaģitē par konkrētu partiju, skan tikai priekšvēlēšanu laikā, popularizē valdošo partiju darbu un pēc būtības  ir saskaņota ar finanšu ministres, ZZS deputāta amata kandidātes prieksvēlešanu aģitāciju.”

Viņa ir pieprasījusi informāciju no Finanšu ministrijas  par šīs kampaņas mērķiem, apjomiem un izdevumiem, kā arī aicinājusi KNAB veikt pārbaudi par tās atbilstību likuma burtam un garam.

Inese Voika uzsver, ka jebkura slēptā aģitācija būtiski kaitē demokrātijai un mazina pilsoņu uzticēšanos varai. Viņa lūdz KNAB pēc iespējas ātrāk  par pārbaudes rezultātiem informēt Latvijas sabiedrību un, ja nepieciešams, nekavējoties pārtraukt slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju.

Sabiedriskā darbiniece un labas pārvaldības eksperte Inese Voika 13. Saeimas vēlēšanās startē no jauno politisko spēku apvienības “Attīstībai / Par!”  Rīgas vēlēšanu apgabalā.