Inese Voika ievēlēta par Saeimas sekretāra biedri

08.06.2021

Šodien ar 68 balsīm par Saeimas sekretāra biedri ievēlēta frakcijas deputāte Inese Voika - apsveicam!

"Mans galvenais mērķis šai amatā ir vairot iedzīvotāju uzticību Saeimas darbam, padarot likumdošanas procesu caurspīdīgāku un saprotamāku", par plāniem jaunajā amatā stāsta Inese Voika. 

Izmaiņas Saeimas Prezidija sastāvā bija nepieciešamas, jo līdzšinējā Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva kļuva par iekšlietu ministri un uz ministra pienākumu pildīšanas laiku nolika Saeimas deputāta mandātu. 

Saeimas prezidijs vada Saeimas darbu, un tā sastāvā ir pieci prezidija locekļi – Saeimas priekšsēdētājs, divi viņa biedri, Saeimas sekretārs un viņa biedrs. 

Inese Voika ir pārvaldības un pretkorupcijas eksperte, pasniedzēja un politiķe. Bijusi starp "Sabiedrības par atklātību Delna" dibinātājiem, kas bija pirmā Latvijas mēroga nevalstiskā organizācija korupcijas novēršanai, ilgstoši tajā darbojusies. Strādājusi starptautiski, ievēlēta starptautiskās NVO “Transparency International” valdē. Inesei ir bakalaura grāds komunikācijā Latvijas universitātē un maģistra grāds sabiedrības vadībā Harvarda universitātē (ASV).
Šobrīd 13. Saeimas deputāte no partijas Kustība Par! un apvienības "Attīstībai/Par!".
Foto: Ieva Ābele, Saeima