Ivars Ijabs ievēlēts Eiropas Parlamenta Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupas vadībā

24.10.2019

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs (partiju apvienība "Attīstībai/Par!") šodien kļuva par EP Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupas (STOA) priekšsēdētāja vietnieku.

Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupa ir pastāvīga Eiropas Parlamenta institūcija, kura iekļauj jaunāko zinātnes sasniegumu un nākotnes tehnoloģiju novērtējumu likumdošanā.

Lai to panāktu, darba grupa īsteno zinātniskus pētījumus un jauno tehnoloģiju iespējamās ietekmes novērtējumu, organizē EP deputātu, zinātnieku un mediju dialogu, izmantojot Eiropas zinātnei veltīto Mediju centru (European Science Media Hub), koordinē tehnoloģiju novērtēšanu ES valstu parlamentos. 

Darba grupā ir 25 deputāti no Parlamenta prezidija un 10 nozaru komitejām. Grupa piedalās Eiropas nākotnes stratēģiskajā prognozēšanā, ņemot vērā globālos megatrendus (piemēram, demogrāfija, klimats, digitalizācija, urbanizācija, populisms). Tās nesen publicētie pētījumi veltīti blokķēžu un mākslīgā intelekta ietekmei.

Ivars Ijabs par savu prioritāti izvirza mērķi celt zinātnes atklājumu un tehnoloģiju nozīmi Eiropas politiskajos procesos: "Strādāšu pie tā, lai zinātnes sasniegumi un nākotnes tehnoloģiju novērtējums tiktu iekļauts politisko lēmumu pieņemšanā un veicinātu ES globālo konkurētspēju ar Ķīnu, Krieviju un ASV."

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs (Attīstībai/Par!) darbojas liberālo un centrisko spēku grupā "Renew Europe", strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā (ITRE), Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejā (IMCO), ir Nākotnes zinātnes un tehnoloģiju darba grupas (STOA) priekšsēdētāja vietnieks un EP delegācijas sadarbībai ar ASV loceklis.

Vairāk par EP Zinātnes un tehnoloģiju nākotnes darba grupu.