Ivars Ijabs kandidēs Eiropas Parlamenta vēlēšanās no “Attīstībai / Par!” saraksta

17.01.2019

Šovakar partiju apvienības “Attīstībai / Par!” pārstāvju sapulcē lēma par apvienības kopīgu dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās un atbalstīja zinātnieku Ivaru Ijabu par vienu no kopīgā saraksta līderiem.

Ivars Ijabs ir politologs, asociētais profesors Latvijas Universitātē un pētnieks LU Sociālo un politisko pētījumu institūtā. Studijas savulaik sācis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Arvīda Klišāna mežraga klasē. Vēlāk studējis filosofiju Latvijā un Vācijā, ieguvis bakalaura un maģistra grādus filosofijā un doktora grādu politikas zinātnē. 

Jau filosofijas studiju laikā pievērsis lielu uzmanību politikas pētniecībai, kuru izvēlējies par savu pētniecības sfēru doktorantūras studijās. Piedalījies dažādos pētnieciskajos projektos, kā arī zinātniskajās konferencēs Latvijas un starptautiskā līmenī. 

Kā pasniedzējs strādājis ne tikai Latvijas Universitātē, kur saņēmis studentu izveidoto “Gada pasniedzēja” apbalvojumu, bet arī Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā un Valsts administrācijas skolā. 

Aktīvs dažādu organizāciju biedrs, to skaitā Latvijas Politologu biedrībā, Okupācijas muzeja biedrībā, Latvijas Republikas simtgades svētku radošajā padomē, Valsts Prezidenta Tiesiskās vides pilnveides komisijā u.c. 

Ijabs regulāri publicējas, kā arī bieži sniedz analītiskus komentārus par politiskajiem procesiem un sociālpolitiskiem notikumiem dažādiem medijiem. Zināms arī kā vairāku politikas teoriju grāmatu autors, arī redaktors un tulkotājs. Darbojies kā dažādu līmeņu politisko diskusiju moderators, vadījis arī politiskas ievirzes radio raidījumu. 

Līdz šim pats politikā nav iesaistījies.

Plašāk par lēmumu kandidēt EP parlamenta vēlēšanās Ivars Ijabs sniegs preses konferencē, kas norisināsies 15. janvārī plkst. 11.30 “Birojnīcā” (Berga bazārā, Dzirnavu ielā 84k-2).

Partiju apvienība "Attīstībai / Par!" Eiropas vēlēšanu kampaņā piedalīsies sadarbībā ar Eiropas liberāļu un demokrātu apvienību (ALDE), kuras kampaņas sākuma konference notiks 9. februārī Berlīnē. 

"Attīstībai / Par!" Eiropas vēlēšanu programma tiks pabeigta līdz 2. martam, kad "Attīstībai / Par!" savā konferencē apstiprinās programmu un kandidātu pilno sarakstu dalībai Eiropas vēlēšanās. Eiropas liberāļu un demokrātu apvienības Manifests 2019. gada Eiropas vēlēšanām ir skatāms šeit: https://www.aldeparty.eu/manifesto, tā tulkojums latviešu valodā: http://bit.ly/2SRxDEl