Aicinām uz diskusiju par Eiropas Savienības ietekmi Latvijā

21.01.2020

Piektdien, 24. janvārī, plkst. 18.00  partiju apvienības “Attīstībai / Par!” Torņa ielas birojā (Torņa ielā 4, III-C, 101) notiks Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Vitas Andas Tēraudas publiska diskusija par šī gada nozīmīgākajiem Eiropas Savienības jautājumiem, kuri ietekmēs arī Latviju.

Ar abiem politiķiem sarunāsies Latvijas Debašu asociācijas "QUO tu domā?" valdes loceklis Rasmuss Filips Geks, pievēršoties dažādiem aktuāliem ES tematiem, piemēram, iecerētajam digitālajam nodoklim, kas ļautu mums iekasēt nodokļus no citviet bāzētiem interneta gigantiem, kas nopelna Latvijā. Tāpat tiks aplūkots Eiropas Zaļais kurss jeb reģiona tuvošanās klimata neitrālai politikai, mēģinot saprast, kādu  rīcību un lēmumus tas paredz arī no mūsu puses. Saruna pievērsīsies arī drošības politikas situācijai Tuvajos Austrumos, kas ir īpaši aktualizējusies, saasinoties Irānas un ASV attiecībām. Reģiona drošību un solidaritāti lielā mērā veido jaunu dalībvalstu uzņemšana Savienībā, kā arī Lielbritānijas izstāšanās no ES, kas galu galā arīdzan atstās ietekmi uz Latviju. Savukārt pēc diskusijas būs iespēja uzdot deputātiem sev interesējošus jautājumus.

Diskusija tiek organizēta ar mērķi radīt iespēju iedzīvotājiem tikties ar politiķiem klātienē un uzzināt par aktualitātēm Eiropā, tādējādi veicinot sabiedrības izpratni par ES lēmumu ietekmi uz Latviju. Pasākums ir atvērts ikvienam interesentam un būs pieejams tiešraidē "Attīstībai / Par!" Facebook lapā.