Juris Pūce Eiropas liberāļu un demokrātu kongresā diskutēs par klimata pārmaiņām

25.10.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) apmeklēs Eiropas liberāļu un demokrātu alianses (ALDE) 40.kongresu (kongress) un 25.oktobrī piedalīsies paneļdiskusijā – “liberālā perspektīva klimata jomā: apturiet atkritumus!”.

Par Eiropas Savienības rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām un politikas īstenošanu valstu un reģionālajā līmenī debatēs ministrs Juris Pūce, Eiropas Transporta komisāre Violeta Bulka (Violeta Bulc) un Eiropas Parlamenta deputāts Martins Hojsíks (Martin Hojsík).

Diskusijā par liberālo perspektīvu klimata jomā ministrs Juris Pūce, Eiropas Transporta komisāre Violeta Bulka (Violeta Bulc) un Eiropas Parlamenta deputāts Martin Hojsík debatēs par Eiropas Savienības rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām un politikas īstenošanu valstu un reģionālajā līmenī.

Sadarbība - priekšnoteikums cīņā ar klimata pārmaiņām

Ministrs Juris Pūce: “Lai novērstu klimata pārmaiņas, Eiropas Savienības līderiem ir jāstrādā kopā. Eiropas liberāļu un demokrātu alianses 40. kongresā es uzsvēršu ne tikai klimata politikas nozīmi cīņā ar klimata pārmaiņām, bet arī runāšu par iespējām un veidiem, kā vērst sabiedrību rūpēties par vidi un domāt ilgtspējīgi.”

Diskusijā ministrs plāno runāt arī par to, kā valstis, kas ir vairāk atkarīgas no fosilā kurināmā ražošanas nozarēm (vairāk kā citām) var tikt aizsargātas pārejā uz tīru enerģiju, kā arī pievērst uzmanību Eiropas Savienības valstu valdības izaicinājumiem, lai mainītu sabiedrisko domu un pielāgotos Eiropas un pasaules noteiktajiem klimata politikas mērķiem. Tāpat ministrs plāno akcentēt plastmasas maisiņu aizliegumu nozīmību un ieguvumus.

Kongress notiks no 24. līdz 26.oktobrim Atēnās, Grieķijā un pulcēs simtiem liberālo un demokrātu līderus no visas Eiropas. Kongresā plānots apspriest arī citu nozaru jautājumus, kas saistīti ar ilgtspējīgu tūrismu, digitāliem izaicinājumiem un politisko datu projektiem.