Rīt Saeimas sēdē izšķirošs balsojums par grozījumiem Konkurences likumā

27.03.2019

Pēc 28 gadu gaidīšanas rīt Saeima varētu dot tiesības Konkurences padomei sodīt pašvaldību uzņēmumus par godīgas konkurences pārkāpumiem, nevis tikai bezpalīdzīgi aizrādīt, kā tas bijis līdz šim.

Rīt Saeimas sēdē 3. lasījumā izšķirošs balsojums par grozījumiem Konkurences likumā, kurus iesniedza "Attīstībai / Par!" frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts un Ekonomikas ministrija.

Izšķiršanās par jaunu lappusi godīgas ekonomikas veidošanā

Līdz šim valsts un pašvaldību uzņēmumiem nav bijis ar likumu uzlikts pienākums ievērot godīgas konkurences pienākumus, kā tas ir privātiem uzņēmumiem. Valsts un pašvaldības, arī brīvostas utt. ir izmantojušas dominējošo stāvokli, diskriminējušas utt. utjpr. 

Grozījumi paredz pienākumu valsts un pašvaldību uzņēmumiem ievērot godīgas konkurences pienākumu, dod Konkurences padomei tiesības iespējamos pārkāpumus izmeklēt (nevis bezpalīdzīgi sūtīt aizrādījuma vēstules) un pārkāpumu gadījumā sodīt par konkurences kropļošanu. 

Ja šādi grozījumu būtu veikti senāk, iespējams nebūtu pašvaldību avīžu skandāla, Rīgas satiksmes afēras ar mikroautobusiem, Rīgas ūdeni pudelēs, tiesvedību par Rīgas brīvostas velkoņu skandālu, bankrotējušiem privātiem viesu namiem utt. Uzskaitījums ir garš. 

Ceram uz visu koalīcijas partiju deputātu atbalstu!

Foto: Ieva Ābele, Saeima