Krievijas izplatītie maldi škeļ sabiedrību

16.01.2020

Krievijas izplatītās un plaši izskanējušās falsifikācijas par Molotova-Ribentropa paktu un mēģinājumi noliegt Latvijas okupāciju un aneksiju ir sabiedrības šķelšana, un tāpēc “Attīstībai / Par!” parakstīja un atbalsta Saeimas paziņojumu.

“Attīstībai / Par!” parakstīja kopā ar Saeimas kolēģiem iesniegto paziņojumu "Par Latvijas Republikas okupācijas 80. gadskārtu un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību".

Šogad aprit 80 gadi kopš 1940. gada 17. jūnija, kad Padomju Savienība prettiesiski okupēja Latviju, ignorējot starptautisko tiesību normas un Padomju Savienības starptautiskās saistības, kā arī fundamentālus un negrozāmus Latvijas nacionālos likumus.

Šogad aprit 75 gadi 1945. gada 8. maija, kad beidzās Otrais pasaules karš un krita viens no vēsturē nežēlīgākajiem totalitārajiem režīmiem – nacionālsociālistiskā Vācija. Bet kara beigas neatnesa brīvību Latvijai un citām Centrālās un Austrumeiropas valstīm. Latvija atkārtoti tika pakļauta otras totalitārās varas – Padomju Savienības – okupācijai.

Saeima atgādina, ka nacionālsociālistiskās Vācijas un Padomju Savienības vienošanās 1939. gada 23. augustā, ko pazīst kā Molotova-Ribentropa paktu, iesāka Otro pasaules karu. Abas lielvaras neievēroja starptautiskās tiesības un savas starptautiskās saistības, savstarpēji sadalīja Centrālās un Austrumeiropas valstis, kā arī apsolīja neuzbrukt viena otrai.

Līdz ar 1990. gada 4. maija deklarāciju mēs atguvām savu valsti, un mūsdienu demokrātiskajā pasaulē mūsu valsts tiesības uz brīvību un neatkarību nav apšaubāmas.

Ir jāstāsta Latvijas vēstures patiesie fakti un jābūt ļoti kritiskiem pret Krievijas valsts oficiāli izplatīto maldinošo informāciju par Otrā pasaules kara vēsturi, attaisnojot Latvijas okupāciju, noliedzot Molotova–Ribentropa pakta nozīmi Otrā pasaules kara izraisīšanā un noliedzot Latvijas tiesības būt brīvai un neatkarīgai, pasaule tiek maldināta par Padomju Savienības lomu Otrā pasaules kara izraisīšanā. Tas ir drauds labām kaimiņattiecībām, harmoniskai kārtībai un mieram sabiedrībā.

Saeima kā viena no valsts augstākajām institūcijām šodien atgādināja Latvijas patieso vēsturi. Tā nav grozāma. Mēs turpināsim tiekties pēc vienotas vēstures izpratnes tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, jo Krievijas izplatītie maldi šķeļ Latvijas sabiedrību un nekalpo mūsu mērķiem.