“Attīstībai / Par!” un Latvijas Pensionāru federācija paraksta vienošanos par sadarbību

15.01.2020

“Attīstībai / Par!” (AP!) Saeimas frakcija un Latvijas Pensionāru federācija (LPF) šodien parakstīja vienošanos par sadarbību, lai kopīgiem spēkiem mazinātu lielo nevienlīdzību un nabadzības risku, kam ir pakļauti pensionāri – uzlabojot veselības aprūpes pieejamību un nodrošinot Saeimā diskusiju platformu risinājumu meklēšanai.

Nabadzības un sociālās atstumtības risku mazina pieejamāka veselības aprūpe

Augstā ienākumu nevienlīdzība un vājais sociālās drošības tīkls pakļauj Latvijas pensionārus nabadzības un sociālās atstumtības riskam, kura mazināšana atrodas AP! prioritāšu sarakstā un ir sperti konkrēti soļi.

Veselības aprūpes pakalpojumi ir kļuvuši pieejamāki līdz ar Veselības ministrijas lēmumu samazināt pensionāru līdzmaksājumus pie ģimenes ārsta un no 2020. gada 1. aprīļa kompensējamo medikamentu receptēs, izrakstā no slimnīcas vai ambulatorajā pacienta kartē norādīt zāļu aktīvās vielas starptautisko nosaukumu, nevis konkrētu firmu, skaidroja Ilmārs Dūrītis, AP! Saeimas frakcijas deputāts un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs.

No 1. aprīļa vairs nebūs tādas situācijas, kurās pacients ir informēts tikai par vienām komerciāla nosaukuma zālēm un lūdz tās izrakstīt ģimenes ārstam, lai gan zāļu tirgū ir pieejami medikamenti par izdevīgāku cenu, ar vienu un to pašu aktīvo vielu.

Būtiska loma dzīves kvalitātes uzlabošanā ir administratīvi teritoriālajai reformai

Būtiska loma sociālā atbalsta sniegšanā pensionāriem ir pašvaldībām, tomēr to izvirzīties nosacījumi atbalsta sniegšanai un budžeta iespējas ir ļoti neviendabīgas. Pensionāri, kuri dzīvo mazās pašvaldībās ar nelielām budžeta iespējām, nav vienlīdzīgā situācijā. Šo problēmu nākotnē būs iespējams mazināt, īstenojot Administratīvi teritoriālo reformu un veidojot lielākas, turīgas un ilgstpējīgākas pašvaldības.

"Attīstībai / Par!" aicinās Saeimu meklēt risinājumus pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošanai

“Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā mēs jau februāra sākumā skatīsim Latvijas Pensionāru federācijas rosinātos jautājumus, jo es tiem piešķiru augstu nozīmīgumu,” norāda Andris Skride, Saeimas komisijas vadītājs un AP! deputāts. LPF rosinātie jautājumi ir vērsti uz pensionāru dzīves kvalitātes celšanu.

“”Attīstībai / Par!” turpinās sadarbību ar Latvijas Pensionāru federāciju. Mēs cienām iedzīvotāju iniciatīvu un cenšamies veicināt viņu līdzdarbību, lai pārmaiņas ir iedzīvotājiem jūtamas. Latvijas pensionāri ir pelnījuši cilvēka cienīgas vecumdienas,” pauda Daniels Pavļuts, AP! Saeimas frakcijas vadītājs.