Marija Golubeva: Eiropai ir jāpārskata migrācijas un patvēruma politika (CNN video)

10.11.2021

Eiropas Savienībai ir rūpīgi jāpārdomā tās pieeja migrācijas un patvēruma jautājumos laikā, kad migrācija ir padarīta par ieroci Eiropas demokrātisko sabiedrību graušanai, 10. novembrī intervijā CNN teica iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Ministre uzsvēra, ka ES  jau ir uzņēmusi daudzus patvēruma meklētājus, bet tās robežas nevar būt atvērtas naidīgu valstu organizētai masu migrācijai, kad nav iespējams noskaidrot, kuriem cilvēkiem patiesi pienāktos patvērums. Marija Golubeva atkārtoja, ka Latvija būs gatava aizstāvēt Eiropas ārējo robežu, ja masveida plūsma tiktu vērsta Latvijas virzienā. “Tas ir gan mūsu nacionālas drošības, gan ES dalībvalsts pienākums,” uzsvēra ministre.

Iekšlietu ministre uzskata, ka Lukašenko šantažē un terorizē Eiropas Savienību, lai tā atzītu viņu par prezidentu, neskatoties uz zaudētajām vēlēšanām.  “Viņa hibrīdoperācijas upuru situācija ir traģiska. Mums  tajos ir jāsaredz individuāli cilvēki, nevis melna masa. Tomēr tas nenozīmē, ka mums ir jāatver robežas, lai Lukašenko varētu izmantot viņus saviem mērķiem,” teica Marija, kā arī uzsvēra: “Mums Eiropā ir jabūt mazliet tiešākiem un skaidri jāsaka, ka mēs nevaram izskatīt individuālus patvēruma pieteikumus uz robežas, kura masveidā tiek pārkāpta.” 

Mariju Golubevu programmas Connect the World tiešraidē intervēja CNN žurnāliste Bekija Andersone.  

Avots: Iekšlietu ministrija