Pabriks: Tuvākajā laikā uz Turciju nosūtīsim rezidējošo militāro atašeju

06.05.2021

Šodien,6. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks attālinātā formātā tikās ar Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru (Hulusi Akar), lai apspriestu aizsardzības politikas un starptautiskās drošības aktualitātes, divpusējo sadarbību, kā arī citas aktualitātes.

“Latvijas un Turcijas interesēs ir veicināt konstruktīvu sadarbību savstarpēji nozīmīgos jautājumos. Esmu gandarīts par Turcijas līdzšinējo atbalstu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā un militārās industrijas attīstībā. Lai sniegtu vēl nozīmīgāku atbalstu praktiskās aizsardzības sadarbības īstenošanā, plānojam jau tuvākajā laikā uz Turciju nosūtīt pastāvīgu rezidējošo militāro atašeju,” par plāniem sadarbības sekmēšanai norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Jau iepriekš ziņots, ka Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kāarī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Pagājušajā gadā Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem no vēl 11 valstīm piedalījās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras unspeciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)