Vides un klimata apakškomisijā skaidros kā ‚nepārsālīt‘ pilsētas ielas

25.02.2020

Rīt, 2020. gada 26. februārī, Saeimas Vides un klimata apakškomisijas sēdē skatīs atbildīgo institūciju skaidrojumu par pretslīdes materiālu izmantošanu Rīgas ielās, kas palielina gaisa piesārņojumu pilsētā, kā arī Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu „Par pilsētas ielām bez sāls“.

„Kaut šogad ziema tā pa īstam nav iestājusies un gaisa temperatūra visbiežāk bijusi plusos, tomēr ielu “iesālīšana” turpinās. Lielais sāls daudzums ielās atstās iespaidu arī uz gaisa kvalitāti un palielināsies mikro daļiņu piesārņojums,“ sēdes sasaukšanas iemeslus skaidro A. T. Plešs.

Saeimas Vides un klimata apakškomisijas sēdē tiks skatīts arī Saeimā iesniegtais Latvijas pilsoņu kolektīvais iesniegums „Par pilsētas ielām bez sāls“, kuru parakstījuši 10301 iedzīvotāji. Kaut sāls ir ekonomiski izdevīgākais risinājums, tomēr iedzīvotāji norāda uz daudz būtiskākiem zaudējumiem – negatīvo ietekmi uz pilsētas infrastruktūru, zaļo vidi un cilvēku labklājību.

Uz Saeimas Vides un klimata apakškomisijas sēdi aicināti Rīgas domes, Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī iesniegtās iniciatīvas pārstāvji.

Saeimas Vides un klimata apakškomisijas sēde notiks 26.02.2020. plkst. 8.40, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12, 409. telpā.

Foto: Ieva Ābele, Saeima