Saeima atlaiž Rīgas domi

13.02.2020

Šodien, 13. februārī Saeima atbalstīja Rīgas domes atlaišanu, jo tā nespēja sasaukt četras domes sēdes pēc kārtas. "Attīstībai / Par!" rosināja atlaist Rīgas domi jau 2019. gada nogalē.

"Attīstībai / Par!" līdzpriekšsēdētājs un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce iestājas par labu pārvaldību visās pašvaldībās – 2019. gada sākumā tika atstādināts Nils Ušakovs, bet 2019. gada decembrī VARAM rosināja Rīgas domes atlaišanu. Dome pieļāva nelikumīgu rīcību, nepildot Atkritumu apsaimniekošanas likumā un citos likumos noteikto funkciju – sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Taču 2020. gada februārī būtiski mainījās situācija – Rīgas dome kvoruma trūkuma dēļ nespēja sasaukt četras domes sēdes pēc kārtas, kā rezultātā, piemēram, Rīgas dome ir vienīgā no 119 pašvaldībām, kas nav pieņēmusi pašvaldības budžetu. Domes nespēja pieņemt budžetu nopietni kaitē pašvaldības kvalitatīvas darbības īstenošanai.

Nav nevienam jāstāsta, kāds ir iepriekšējās Rīgas vadības atstātais mantojums. Daži politiķi pat sludina, ka Rīga ir sabrukusi. Taču sagruvusi nav pilsēta. Drupās ir korupcijas, savējo biznesa un neprofesionālu ielikteņu saēstā Rīgas dome.

Ikvienam rīdziniekam ir redzams, ka Rīgas veco pārvaldību raksturo divas smagas slimības – zagšana un slinkums. Kas netiek aiznests, tiek atstāts pusdarīts. Lai ko viņi sāktu, seko skandāli un slikti padarīts darbs. Pat tilti nu tiek asfaltēti, tikai pēc tam konstatējot, ka balsti ir sabrukuši.

Lai restartētu pilsētu, “Attīstībai / Par!” ir izvirzījusi tās Saeimas deputātu Mārtiņu Staķi par Rīgas domes mēra kandidātu.


Šobrīd mēs strādājam pie programmas, veidojam plašu rīdzinieku sarakstu, pulcējam apkaimju aktīvistus, Rīgas uzņēmējus un pilsētas jaunos profesionāļus kopīgam darbam. Aicinām visus pievienoties!

Uzzini vairāk par Mārtiņu, spiežot šeit!

Foto: Ieva Ābele, Saeima