Ministrs Juris Pūce tiksies ar Rojas novada iedzīvotājiem

12.11.2019

Trešdien, 13.novembrī, plkst. 16.00 Rojas novada iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP!), lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu. Tikšanās notiks Rojas kultūras centrā.

Tikšanās sākumā J.Pūce informēs klātesošos par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību un mērķiem, tās virzību, kā arī sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem. Pēc tam diskusijas daļā ministrs uzklausīs iedzīvotāju viedokli, kā arī atbildēs uz jautājumiem par reformu.

Paredzēts izveidot apvienoto Talsu novadu

Administratīvi teritoriālā reforma paredz izveidot apvienoto Talsu novadu, tajā apvienojot Dundagas, Rojas, Mērsraga un Talsu novadus. Piedāvātajā 39 pašvaldību modelī jaunveidojamais Talsu novads pēc platības būtu septītais lielākais valstī (2749 km2). Savukārt pēc iedzīvotāju skaita novads atbilstu vidējam Latvijas novadam, ar 36 tūkst. iedzīvotājiem ieņemot 15.vietu no 39 apvienoto pašvaldību teritorijām. Arī uzņēmējdarbībā radītās pievienotās vērtības apjoma ziņā apvienotais Talsu novads atbilstu vidējam novadam valstī (112,5 milj. EUR).

Visas Pūces tikšanās ir iespējams skatīties gan tiešraidē, gan video arhīvā

Diskusiju ar ministru būs iespējams vērot arī tiešraidē sociālo tīklu vietnē Facebook VARAMLatvija un Latvijas Avīze profilos, kā arī VARAM mājaslapā būs pieejams video ieraksts pēc tikšanās. Tur atrodami arī video ieraksti un apskati no iepriekšējām tikšanās reizēm, kas norisinās kopš š.g. augusta.

Aglonā ir nākamā tikšanās

Nākamā ministra tikšanās ar iedzīvotājiem paredzēta 20.novembrī Aglonā, Aglonas kultūras centrā. Informācijai par turpmākajiem pasākumiem aicinām sekot līdzi ministrijas mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma”. Darbu turpina arī reformas zvanu centrs, kur iedzīvotājiem ir iespēja uzdot savus jautājumus un izteikt savu viedokli, zvanot pa tālruni 68 806 999, vai elektroniski, rakstot uz e-pastu reforma@varam.gov.lv.