Rukšāne-Ščipčinska: Sabiedrības integrācijas fonds varēs darboties efektīvāk un ātrāk

08.07.2019

Šodien, 8. jūlijā, Saeima otrreiz caurlūkoja un pieņēma grozījumus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) likumā. Piekrītot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kancelejas komentāram, Cilvēktiesību komisija piedāvāja grozīt SIF padomes sastāvu, proti padomē būs Ministru prezidenta (MP) pārstāvis paša MP vietā.

Rukšāne-Ščipčinska: padomes locekļu skaita samazināšana panāks efektīvāku SIF darbību

Dace Rukšāne-Ščipčinska: "Mēs samazinājām padomes locekļu skaitu no 18 uz 10, kā arī paredzējām iespēju ministriem deleģēt savas pilnvarotas personas, lai padome vispār varētu nodrošināt kvorumu un normāli strādāt. Pagājušajā gadā ar to bija problēmas – klātienē padome tikās, ja nemaldos, tikai vienu reizi [precizējums: 2018. gadā padome tikās divas reizes]. Tagad padome varēs darboties efektīvāk, jo, lai pieņemtu lēmumu, būs nepieciešamas 7 balsis. Tas nozīmē, ka valsts pārstāvjiem būs jāvienojas ar NVO pārstāvjiem un otrādi – tas ir ļoti labi, jo sekmēs kompromisos balstītu un pārdomātu lēmumu pieņemšanu.”

SIF padomē ir mainīts sastāvs

Ir izslēgti plānošanas reģionu pārstāvji, taču padomē piedalīsies četri nevalstisko organizāciju pārstāvji un viņi saņems atlīdzību par darbu padomē. Padomes sastāvā būs Ministru prezidenta pārstāvis, kultūras ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tieslietu ministrs (vai pārstāvji).

SIF jaunā padome izsludinās konkursu uz izpilddirektora amatu

Likumam stājoties spēkā, fonda jaunā padome izsludinās konkursu uz izpilddirektora vietu, kuram noteikts darba termiņš – pieci gadi – un ne vairāk kā divi termiņi pēc kārtas.

Dace Rukšāne-Ščipčinska uzsvēra, ka “pie šī likuma esam strādājuši nedaudz vairāk kā pusgadu, bija daudz komisijas sēdes un neformālās deputātu grupas sanāksmes. Rezultātā mēs esam panākuši labus un sabalansētus likuma grozījumus!”

Sabiedrības integrācijas fonda likumu vēl jāpieņem jaunajam Valsts Prezidentam Egilam Levitam.

 Foto: Ernests Dinka, Saeima