“Attīstībai / Par!”: sabiedrisko mediju stabilitāte ir prioritāte

16.07.2019

“Attīstībai / Par!” valsts budžeta konsultācijās ir iesniegusi priekšlikumu palielināt finansējumu sabiedriskajiem medijiem, un turpina darbu pie paredzamas un taisnīgas valsts finansējuma sistēmas Sabiedrisko mediju likumā.

“Attīstībai / Par!” ir iesniegusi priekšlikumu nākamā gada valsts budžetā paredzēt stabilu un adekvātu finansējumu sabiedriskajiem medijiem, lai stiprinātu sabiedrisko mediju darbu. 

“Ir būtiski atcerēties, ka Latvijas informatīvās telpas kvalitāte ir arī valsts drošības jautājums,” komentē Vita Tērauda, “Attīstībai / Par!” deputāte un Saeimas Mediju politikas apakškomisijas vadītāja. “Sabiedriskie mediji ir ļoti ilgi turēti finansiālā bada režīmā. Mēs varam strīdēties, vai atalgojuma līmenis Latvijas Radio ir atbilstošā līmenī, vai nē, taču ir pilnīgi skaidrs, ka pēdējās desmitgades laikā valsts nav spējusi šo jautājumu sakārtot, atgriežoties pie konkurētspējīga atalgojuma līmeņa nodrošināšanas iestādes darbiniekiem. Tādēļ šobrīd esam situācijā, kad kvalificēti žurnālisti izvēlas citas darba vietas.”

Vienlaikus jau kopš 2018. gada tiek turpināts darbs pie Sabiedriskā medija likuma izstrādes, kas regulēs labas pārvaldības principu ievērošanu un sabiedrisko mediju redakcionālo neatkarību. 

“Prognozējams finansēšanas mehānisms un adekvāts finansējums ir nepieciešams redakcionālās neatkarības nodrošināšanai,” papildina Vita Tērauda.

“Attīstībai / Par!” aicinās partnerus valdībā un Saeimā piešķirt augstāko prioritāti šim jautājumam un nodrošināt politisko atbalstu sabiedrisko mediju darbam, neliekot sabiedrisko mediju darbiniekiem izšķirties starp darba pamešanu, lai saņemtu profesionālai varēšanai atbilstošu atalgojumu privātajos medijos, vai upurēšanos valsts labā.