Pēc Daces Rukšānes-Ščipčinskas aicinājuma veiks parlamentāro uzraudzību par sāls izmantošanu ietvju un ielu kaisīšanā

09.02.2021

Pēc Saeimas tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājas Daces Rukšānes-Ščipčinskas aicinājuma veiks parlamentāro uzraudzību par sāls izmantošanu ietvju un ielu kaisīšanā.

Apakškomisijas sēdē, uzklausot pieaicināto pārstāvju prezentācijas, tika secināts, ka diemžēl joprojām daļa pašvaldību sagaida ziemas beigas, lai sāktu virzīt jautājumus par sāls izmantošanu ielu un ietvju tīrīšanā. 

Deputāti sēdē atgādināja, ka pastāv dabai un īpašumiem draudzīgāki risinājumi, un par tiem būs pateicīgi arī mūsu četrkājainie draugi.

Vides un klimata apakškomisijas sēdē tika lemts turpināt veikt parlamentāro uzraudzību, jo kopš pagājušā gada apakškomisijas sēdes progress ir diezgan minimāls. Tāpat Rīgas Domes Satiksmes Departamentam un Mājokļu un vides departamentam būs rakstveidā jāiesniedz secinājumi no apakškomisijas sēdes.

Informācijai: Ziemas laikā vienā sāls kaisīšanas reizē, tikai Rīgā vien, tiek izkaisīts pat līdz 660 tonnām sāls. Uz vienu kvadrātmetru tie ir 10 līdz 40 grami, atkarībā no laikapstākļiem.