I.Dūrīša vadībā radīs risinājumus ārpuslaulības savienībā dzīvojošu pāru sociālai un tiesiskai aizsardzībai

03.02.2021

Saeimas deputāta un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāra Ilmāra Dūrīša vadībā Saeimas darba grupa radīs risinājumus ārpuslaulības savienībā dzīvojošu pāru sociālai un tiesiskai aizsardzībai.

Darba grupas mērķis būs izstrādāt priekšlikumus, lai nodrošinātu Satversmes Tiesas 2020. gada 12.novembra sprieduma izpildi un rast risinājumus ārpuslaulības savienībā dzīvojošu pāru sociālai un tiesiskai aizsardzībai. Plānots, ka darba grupas deputāti, konsultējoties ar valsts atbildīgajām institūcijām, NVO un nozaru ekspertiem detalizēti iepazīsies ar esošām problēmsituācijām, piedāvātajiem risinājumiem.

Tāpat darba grupa izstrādās priekšlikumus, nodrošinot ārpuslaulības savienībā dzīvojošu pāru sociālo un tiesisko aizsardzību veselības aprūpes, mantošanas tiesību, sociālās aizsardzības un citās jomās.

Paredzēts, ka darba grupa ārpuslaulības savienībā dzīvojošo pāru sociālās aizsardzības mehānisma izstrādei, sadarbosies ar Juridiskās komisijas darba grupu, uzklausot atbildīgo institūciju, ekspertu, kā arī sabiedrības pārstāvjus. Izstrādātos priekšlikumus tā iesniegs Saeimas un Sociālo un darba lietu komisijai.