VARAM: Pūce uzsāk reģionālas vizītes

22.02.2019

Šodien, 22. februārī, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) dodas savā pirmajā reģionālajā vizītē. J. Pūce viesosies Talsos, kur tiksies ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Daini Karolu un novadā strādājošajiem uzņēmējiem. Tāpat paredzēta tikšanās ar reģionālajiem medijiem, lai atbildētu uz iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem.

Galvenais temats ministra vizītes dienaskārtībā ir vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas pabeigšana. J. Pūce atzīst, ka viņam ir svarīgi dzirdēt gan pašvaldības vadītāja, gan uzņēmēju viedokli un viņu redzējumu par to. 

Administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanu, apvienojot pašvaldības ilgtspējīgākās un ekonomiski spēcīgākās vienībās, kas spēj nodrošināt likumā minēto pašvaldību autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, J.Pūce izvirzījis par savu galveno prioritāti ministra amatā.

Līdzīgas vizītes, lai tiktos ar pašvaldību deputātiem un uzņēmējiem, un iedzīvotājiem, ministra dienaskārtībā ir paredzētas regulāri. 

Nākamā paredzēta jau 13. martā, kad J. Pūce apmeklēs Kuldīgu, Brocēnus un Saldu. Tāpat īpašas vizītes Latvijas novados paredzētas no jūnija līdz septembrim, lai tiktos ar iedzīvotājiem un apspriestu reformas gaitu.

Jauna administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma izstrāde un iesniegšana Ministru kabinetā paredzēta līdz 2019. gada 1. decembrim un Saeimā likums būtu jāpieņem līdz 2020. gada 1. jūnijam.