Vardarbība pret sievietēm ir noziegums un cilvēktiesību pārkāpums

25.11.2020

Vardarbība pret sievietēm ir noziegums un cilvēktiesību  pārkāpums, kas atstāj neizdzēšamas pēdas sievietēs, bērnos un  sabiedrībā kopumā. Šodien, 25. novembrī, ir starptautiskā diena  vardarbības izskaušanai pret sievietēm.

ANO dati liecina, ka pasaulē viena no trīs sievietēm savas dzīves laikā ir cietusi no fiziskas vai seksuālas vardarbības. Līdzīgu situāciju pētījumi atklāj arī Latvijā. Uz pārējo Eiropas valstu fona Latvijas statistika ir viena no bēdīgākajām. Tomēr patiesos vardarbības apmērus varam tikai nojaust, jo liela daļa vardarbībā cietušo par pārdzīvoto klusē.

Latvija joprojām nav ratificējusi Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu. Stambulas konvencija mudina valstis darīt visu iespējamo, tai skaitā pieņemt nepieciešamos normatīvos aktus, lai aizsargātu ikviena, īpaši sieviešu, tiesības uz dzīvi bez vardarbības.

 “Attīstībai/Par!” iestājas par Stambulas konvencijas ratificēšanu - soli solidāras, humānas un atvērtas sabiedrības virzienā. Šobrīd konvencijas atbilstības pamatlikumam vērtē Satversmes tiesa. Plašāk: https://attistibaipar.lv/zinas/stambulas-konvencija-satversmes-tiesa